Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jadowniki / 74 Rocznica Powstania Warszawskiego – Godzina W

Jadowniki / 74 Rocznica Powstania Warszawskiego – Godzina W

kotiwca-300x300

W celu uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 17.00 włączone zostaną syreny alarmowe znajdujące się na terenie powiatu brzeskiego. Dźwięk syren rozlegać się będzie przez minutę.

Apelujemy do mieszkańców powiatu o wstrzymanie na minutę ruchu kołowego i pieszego. Będzie to symboliczny hołd złożony bohaterom Powstania – tym, którzy walczyli o wyzwolenie Stolicy i dążyli do niepodległego Państwa Polskiego.

Powstanie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. 1 sierpnia 1944 roku był początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski.

Powstanie Warszawskie było ostatnim w czasie drugiej wojny światowej tak dramatycznym aktem polskiej wojny o niepodległość. Żołnierze Armii Krajowej mieli świadomość, że na ulicach Warszawy toczy się walka o całą Polskę, a nie tylko o jej stolicę.

– Uznając Powstanie Warszawskie za „jedno z najważniejszych narodowych wystąpień na rzecz niepodległości Polski” dla „uczczenia Polaków, którzy stanęli w obronie swojej Ojczyzny w szczególności tych, którzy poświecili dla niej swe życie” w 74 rocznicę Powstania Warszawskiego dla oddania Im należytej czci i szacunku zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców i odwiedzających naszą miejscowość o udział w uroczystości obchodów rocznicowych.

Jestem przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Jadownikach pamięć Powstania Warszawskiego – mówi Jarosław Sorys – radny i sołtys Jadownik, a równocześnie organizator uroczystości w tej miejscowości.

W programie m.in. uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, apel pamięci, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy przy pomniku poległych za Ojczyznę. Miejsce uroczystości Jadowniki ul. Krakowska przy Domu Ludowym 1 sierpnia / środa / zbiórka godzina 16.30.

 

 

IB / Jarosław Sorys

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast