Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jadowniki / I Międzyszkolny Przegląd Pocztów Sztandarowych

Jadowniki / I Międzyszkolny Przegląd Pocztów Sztandarowych

26 kwietnia 2018 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach odbył się I Międzyszkolny Przegląd Pocztów Sztandarowych. Gospodarzem Przeglądu był Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego, a przedsięwzięcie swoim patronatem objęli: Burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, Komendant Hufca ZHP Brzesko, phm. Bartłomiej Turlej, Dyrektor PSP nr 2 w Jadownikach, Pan Tomasz Wietecha oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień z Tarnowa, którego reprezentował ppor. Paweł Badoń. Inicjatorką i pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była druhna pwd. Anna Stanisławczyk.

W Przeglądzie wzięły udział poczty sztandarowe ośmiu szkół podstawowych z terenu Gminy Brzesko. Swoje poczty wystawiły:
PSP nr 1 w Brzesku w składzie: chorąży Kacper Smaluch, asysta: Julia Wawryka i Katarzyna Pabian, opiekun Pani Małgorzata Grabarz.
PSP nr 2 w Brzesku w składzie: chorąży Krzysztof Wiśniowski, asysta: Klara Filipowska i Emilia Majdyś, opiekun Pani Anna Serwatka.
PSP nr 3 w Brzesku w składzie: chorąży Krzysztof Gadowski, asysta: Klaudia Sambor i Kamila Zelek, opiekun Pani Marzena Rzenno.
PSP nr 1 w Jadownikach w składzie: chorąży Jakub Hebda, asysta: Dilara Nazli i Magdalena Darłak, opiekun Pani Joanna Cebula.
PSP nr 2 w Jadownikach w składzie: chorąży Wiktor Korbaś, asysta: Magdalena Stachura i Zofia Strąk, opiekun Pan Szymon Strąk.
PSP w Mokrzyskach w składzie: chorąży Dominik Mietła, asysta: Kuciel Julia i Emilia, opiekun Pani Dorota Węglarz.
PSP w Buczu w składzie: chorąży Kacper Barnaś, asysta: Emilia Florek i Amelia Korda, opiekun Pani Beata Skórnóg.
PSP w Sterkowcu w składzie: chorąży Marcin Kubala, asysta: Weronika Mrówka i Dominika Mucha, opiekun Pan Robert Kozioł.

Swój poczet sztandarowy w składzie: chorąży odkr. Kacper Greczek, asysta: pion. Karolina Jakubowska i pion. Małgorzata Poliszak wystawił również Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego, który w dniu dzisiejszym obchodził pierwszą rocznicę nadania imienia i sztandaru.

W pierwszej części Przeglądu uczniowie rozwiązywali test na temat symboli i świąt narodowych, a w drugiej zaprezentowali swoje umiejętności z musztry i ceremoniału szkolnego. Każdy poczet sztandarowy prezentował swoje umiejętności indywidualnie, a na zakończenie odbyła się defilada. Na koniec krótki pokaz musztry zaprezentował ośmioosobowy patrol harcerski ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego.

Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach