Nie przegap
Strona główna » Kultura » Jadowniki. Jesienne spotkanie z kulturą / zdjęcia

Jadowniki. Jesienne spotkanie z kulturą / zdjęcia

DSC_5617_KopiowaniePo raz kolejny w Jadownikach potwierdzają zasadę, że „chcieć to móc”.

W piątkowy wieczór 24 października sala Domu Ludowego w Jadownikach jak za dawnych dobrych lat, jak chociażby podczas występów ZPiT „Jadowniczanie” pękała w szwach. Pretekstem do odwiedzenia DL było spotkanie, które zorganizowałem wspólnie z Radą Sołecką. To kolejna z kilkunastu propozycji, które przygotowaliśmy dla mieszkańców od 2011r. Wystawy twórczości mieszkańców Jadownik uzupełniały program, którego część zasadniczą stanowił występ tarnowskich aktorów kabaretu literackiego z przedstawieniem „Recepta na odchudzanie”! Owacja na stojąco dla aktorów teatru była najlepszą recenzją zorganizowania „Jesiennych spotkań…” Jak zwykle przygotowaliśmy kilka miłych niespodzianek okraszonych rzęsistymi brawami. Dziesięciominutowy materiał muzyczno-zdjęciowy przedstawiający niektóre inicjatywy społeczno-kulturalne okazał się strzałem w dziesiątkę. Były życzenia odrodzenia się jak Feniks z popiołów oraz prezent dla ZPiT ”Jadowniczanie” z okazji jubileuszu powstania oraz podziękowania dla jednostki OSP złożone na ręce prezesa za ofiarną codzienną służbę. Po obejrzeniu z uwagą przedstawienia o wymownym tytule „Recepta na odchudzanie” utracone kalorie bezpośrednio po spektaklu należało uzupełnić do czego świetnie nadawały się domowej roboty ciasta, ciasteczka, kawa i herbata. Wspólna zabawa miała miejsce wśród pięknych prac, które prezentowały Panie z KGW „Tradycja”, obrazy Pani Ani Kozub (haft krzyżykowy), 17 grubych tomów kronik prowadzonych od 1983 r przez p. J.Móla (ciekawostką jest zbiór ponad 70 zdjęć z pamiętnego meczu z Widzewem Łódź), prace Pań z Rodziny Kolpinga oraz zdjęcia Mateusza Franczyka dopełniały całości składającej się na treść „Jesiennych spotkań z kulturą”.

Wśród gości nie zabrakło osoby duchownej, ks. Dariusza, służby mundurowe reprezentował prezes OSP Adam Cebula, Sterkowiec radny Krzysztof Bogusz, Gminę Rzezawa koleżanka Kasia z córeczką Mają i Mamą obecny na spotkaniu był również radny Jerzy Gawiak.

Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział i piękną zabawę, za to, że zaszczyciliście Nas Państwo swoją obecnością, cieszę się, że po raz kolejny zaufaliście Państwo mnie i moim przyjaciołom. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje za obecność.

Kończąc dziękuję członkom Rady Sołeckiej, którzy chętnie i czynnie włączyli się w przygotowanie spotkania Paniom: Jadwidze Dadej, Małgorzacie Piękosz, Marii Rojkowicz oraz Panu Tadeuszowi Tyce i Michałowi Krzywda

JS

Foto. Mateusz Franczyk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast