Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jadowniki. Kierowco zwolnij!

Jadowniki. Kierowco zwolnij!

20141024_104519Pod takim hasłem prowadzono działania w miesiącu październiku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach w związku z udziałem placówki w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Koordynatorzy: Rafał Sieński oraz Jan Chrabąszcz przeprowadzili eliminacje szkolne do Powiatowego Turnieju wiedzy na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną jak również praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze.

Przeprowadzono również konkurs plastyczny na w/w temat.

W dniu 24 października do szkoły przybył starszy aspirant Robert Gładysz z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku (Wydział Ruchu Drogowego), który przeprowadził prelekcję dla dzieci klas 1-3 oraz 4-6. W przygotowanej inscenizacji policjant uświadomił dzieciom jak ważne jest stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i podkładek.

Kolejnym działaniem poprawy bezpieczeństwa było wyjście na skrzyżowanie w okolicy szkoły, gdzie dzieci policjant zatrzymywał kierowców przejeżdżających samochodów w celu oceny poprawności jazdy. Kierowców, którzy wykazywali się kulturą jazdy oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego dzieci nagradzały słodyczami z elementami odblaskowymi. Natomiast kierujący, których zachowanie było niewłaściwe otrzymywali kwaśny owoc wraz z ulotką „stop wariatom drogowym”.

Cała społeczność szkolna obejrzała serię filmów instruktażowych promujących bezpieczne zachowanie na drodze.

JCh

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast