Nie przegap
Strona główna » Kultura » Jadowniki / Koncert Andrzej Kołakowskiego oraz uroczystości patriotyczne

Jadowniki / Koncert Andrzej Kołakowskiego oraz uroczystości patriotyczne

11 marca o godz. 17.30 odbędzie się II część uroczystości patriotycznych organizowanych przez sołtysa Jadownik Jarosława Sorysa, radę sołecką i stowarzyszenie „Nasze Jadowniki”. Podczas głównych uroczystości w Domu Ludowym Jadownikach z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych wystąpi młodzież z Jadownik oraz odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego – działacza opozycyjnego, barda i poety. Artysta zaprezentuje pieśni patriotyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych oraz poruszające kwestie patriotyzmu, honoru i wierności Ojczyźnie.

Przed programem artystycznym organizatorzy zapraszają na skwer im. rtm. Witolda Pileckiego przed Domem Ludowym w Jadownikach, gdzie nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu państwowego. 

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Warto wspomnieć, że Andrzej Kołakowski gościł już wcześniej w Brzesku – 13 grudnia 2011 roku. Finałem rocznicowego spotkania z okazji XXX rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego był jego koncert, podczas którego zaśpiewał wiele piosenek i ballad gorzko opisujących naszą rzeczywistość i historię.

Andrzej Kołakowski
Andrzej Kołakowski za działalność opozycyjną w latach ’80 odznaczony został w roku 2008 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. 

Inspiracją dla twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość. Wszystkie one znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.

 

P R O G R A M
11 marca 2018 r. – Niedziela
Uroczystości Patriotyczne w ramach
Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”
Skwer im. rtm. Witolda Pileckiego, Dom Ludowy w Jadownikach
17:30 Uroczyste podniesienie flagi,
– odśpiewanie hymnu państwowego.
– Występ młodzieży z Jadownik
– Koncert Andrzeja Kołakowskiego – bard Żołnierzy Wyklętych, poeta, pieśniarz, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL

Wstęp wolny. Zapraszamy!

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast