Nie przegap
Strona główna » Region » Jarosław Kycia nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni

Jarosław Kycia nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni

We wtorek 30 lipca 2019 r. Komisja Konkursowa odbyła rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora bocheńskiego Szpitala. Do konkursu zgłosiło się 6 kandydatów, jednak w rozmowach kwalifikacyjnych ostatecznie udział wzięło tylko 3 kandydatów. Podczas przeprowadzonych rozmów, najlepszy okazał się Jarosław Kycia, dotychczasowy dyrektor.

Przewodniczący Komisji Konkursowej poinformował Zarząd Powiatu o wynikach podstępowania, a ten jednogłośnie zatwierdził decyzję dotyczącą wyłonienia kandydata. Uchwała powołująca na stanowisko, może być podjęta za dwa tygodnie, pod warunkiem braku złożenia odwołań przez pozostałych kandydatów. Kadencja dyrektora szpitala trwa 6 lat.

Jarosław Kycia stanowisko w bocheńskim Szpitalu Powiatowy objął w listopadzie 2012 r., mając wówczas 32 lata. W grudniu 2018 r. zakończyła się jego kadencja. Od tego momentu pełnił obowiązki dyrektora tej placówki. Rozstrzygnięty właśnie konkurs był drugim z rzędu w ostatnim czasie. W pierwszym konkursie który został rozstrzygnięty w marcu br. komisja konkursowa wybrała na to stanowisko Wojciecha Szafrańskiego – byłego dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni, a równocześnie prezesa Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie. Jednak ostatecznie nie podpisano z nim kontraktu. Kolejny konkurs rozpisano w czerwcu. Wojciech Szafrański był jednym z 6 kandydatów którzy przystąpili do konkursu, jednak przed kilkoma dniami okazało się, że w miedzy czasie wygrał konkurs na fotel dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Szpital Powiatowy” w Bochni im. bł. Marty Wieckiej zabezpiecza opiekę medyczną dla stutysięcznej populacji mieszkańców Powiatu bocheńskiego, świadcząc usługi w systemie całodobowym. W Szpitalu hospitalizowanych jest rocznie około 12 tysięcy pacjentów. Bocheński Szpital należy do najstarszych Szpitali w Polsce. Wywodzi się z górniczego szpitala założonego w roku 1357 przez Króla Kazimierza Wielkiego. Od 1951 r. Szpital mieścił się w zaadoptowanych koszarach austriackich. Obecnie Szpital dysponuje 245 łóżkami w 9 Oddziałach.

 

IB / SPZOZ Bochnia / powiatbochenski.pl

Fot. Maciej Mazur