Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jubileusz par małżeńskich „Złote Gody” w Gminie Szczurowa

Jubileusz par małżeńskich „Złote Gody” w Gminie Szczurowa

Jubileusz par małżeńskich „Złote Gody” w Gminie Szczurowa

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „ZŁOTE GODY” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku. Wydarzenie to jest ważne dla jubilatów i ich rodzin, jak również dla całej gminnej społeczności.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 35 parom małżeńskim z terenu gminy Szczurowa medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W uroczystej oprawie 26 par mieszkających na terenie gminy Szczurowa 27 września 2019 roku świętowało w sali kinowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu parom małżeńskim towarzyszyli goście na czele z gospodarzem Gminy Szczurowa, Wójtem- Zbigniewem Moskalem wraz z małżonką, Radnym Województwa Małopolskiego- Wojciechem Skruchem, Przewodniczącym Rady Gminy Szczurowa- Markiem Biernatem, wice Przewodniczącym Rady- Andrzejem Fiołkiem, Zastępcą Wójta Gminy Szczurowa- Haliną Święch, Sekretarzem Gminy- Marią Kądziołka, Skarbnikiem Gminy- Marią Czesak, Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego- Robertem Śpiewakiem, Dyrektorem GCKCziS- Szymonem Witkiem oraz pracownikami Urzędu Gminy Szczurowa.

Zwracając się do zaproszonych Par Małżeńskich Wójt Zbigniew Moskal powiedział:

Szanowni Państwo, Dostojni Jubilaci. Przed 50-cioma laty przyrzekliście Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Od tamtej pory nie zabrakło z pewnością w Państwa życiu chwil szczęścia, ale również trudnych doświadczeń i zwątpienia, które udało się przetrwać dzięki wzajemnemu oddaniu i pomocy. W życiu każdego człowieka najważniejsza jest rodzina. To właśnie w rodzinie, w codziennej trosce o dobro jej członków, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o przekazanie im wartości i norm moralnych, poświęcili Państwo kilkadziesiąt lat swojego życia. W dniu, w którym świętujemy jubileusz Złotych Godów, możemy stwierdzić, że wybrana przez Państwa droga, była właściwa, a ogromny wkład pracy włożony w wypełnianie swojego powołania jest godny najwyższego uznania. Dzisiejsza uroczystość jest chwilą szczególnie podniosłą i radosną. Tym co łączy dzisiaj wszystkich Państwa jest miłość, przyjaźń i wzajemny szacunek, które stanowią podstawę trwałości małżeństwa. Każda z par ma jednak swoją historię, wyjątkową i niepowtarzalną historię własnej miłości, która przed 50 laty zaprowadziła Państwa przed ołtarz i sprawiła, że dzisiaj kierujemy do Państwa słowa podziwu i uznania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Państwu medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest to odznaczenie nadawane Parom Małżeńskim, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest do dowód uznania Państwa dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał, a ja będę miał wyjątkowa przyjemność wręczyć medal za długoletnie pozycie małżeńskie 35 parom małżeńskim zamieszkałym na terenie gminy Szczurowa.

Aktu dekoracji medalami dokonał Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Marka Biernata. Na uroczystości nie brakowało ciepłych słów, podziękowań, życzeń, wspomnień i serdeczności, pamiątkowych dyplomów, upominków, kwiatów oraz zdjęć.

Uroczystość uświetniły występy: uczennic ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, które równocześnie uczęszczają do Szkoły Muzycznej w Koszycach oraz są członkami Orkiestry Dętej w Szczurowej: Marty Cierniak, Anny Jamrożek i Julii Dobosz oraz Zespołu „Szpetni i Piękna” w składzie: Joanna Maria Kurek, Dawid Mik i Filip Kot.

W imieniu odznaczonych na ręce Wójta Gminy Szczurowa Zbigniewa Moskala podziękowania, za zorganizowanie tak pięknej uroczystości złożył, ze łzami w oczach, Pan Józef Lupa z Zaborowa.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzenia długich lat życia oraz doczekania kolejnych pięknych jubileuszy.


ug