Nie przegap
Strona główna » Region » Jubileuszowa Gala TKP S.A. z Aukcją Charytatywną

Jubileuszowa Gala TKP S.A. z Aukcją Charytatywną

Jubileuszowa Gala TKP S.A. z Aukcją Charytatywną

Jubileuszowa Gala TKP S.A. z Aukcją Charytatywną

Tarnowski Klaster Przemysłowy obchodził 20-lecie działalności. Spółka jest kluczową dla miasta i subregionu tarnowskiego instytucją otoczenia biznesu. Na rzecz rozwoju przedsiębiorczości działa od 1999 roku.

TKP przygotowuje oferty zarówno dla firm od dawna funkcjonujących na rynku, jak i dla tych, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie. Jego głównym zadaniem jest tworzenie warunków i klimatu sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Dziś zajmuje teren o powierzchni 130 hektarów, działa tu 50 firm, dających zatrudnienie ok. 1000 osób.

– Musimy tworzyć kolejne, dobrze płatne, miejsca pracy – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. – Naszą ofertą chcemy zainteresować nowe firmy. Proponujemy inwestycje nie tylko w mieście, ale i w całym naszym regionie

Podczas jubileuszowej gali Tarnowski Klaster Przemysłowy wyróżnił firmy, które stworzyły najwięcej nowych miejsc pracy. Prezydent miasta Roman Ciepiela, obchodzącej 20-lecie działalności spółce, pogratulował efektów pracy.

Podczas gali zorganizowano licytację na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. Świętej Kingi prowadzonego przez siostry nazaretanki w Tarnowie. Zebrano 2 900 zł. Przedstawicielka obdarowanej placówki Jolanta Knapik-Gacek poinformowała, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu, bardzo obecnie potrzebnego, samochodu do transportu dzieci niepełnosprawnych.

W skład Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A wchodzą: Parki Przemysłowe „Czysta”, „Mechaniczne” i „Kryształowy” oraz Strefa Aktywności Gospodarczej, w której jest zlokalizowany największy w Małopolsce Inkubator Przedsiębiorczości, proponujący firmom rozpoczynającym działalność wynajem powierzchni biurowych i przemysłowo-magazynowych.

Robert Wardzała