Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Już dziś otwarcie zjazdu z autostrady w Brzesku / radiokrakow.pl

Już dziś otwarcie zjazdu z autostrady w Brzesku / radiokrakow.pl

RadioKrakowM-logoNa tę wiadomość kierowcy czekali ponad 3 miesiące – zakończył się remont ulicy Leśnej w Brzesku. Drogowcy dostosowali ją do ruchu z autostrady i chcą otworzyć ten bardzo ważny zjazd w kierunku Brzeska i Nowego Sącza we wtorek (9.07) ok. 12.00. To wprawdzie tymczasowe rozwiązanie do czasu budowy docelowego zjazdu w Jasieniu, ale już teraz wiadomo, że Leśna może być zjazdem z autostrady nieco dłużej niż to pierwotnie planowano czyli do końca 2014 roku.

Wąska osiedlowa ulica Leśna w Brzesku została dostosowana do ruchu z autostrady. Wymieniono i poszerzono nawierzchnię, postawiono ekrany akustyczne, wybudowano również fragment chodnika. Dzięki temu ma być bardziej komfortowo nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla mieszkańców tej okolicy.

Przez remont ulicy Leśnej od początku kwietnia kierowcy w drodze do Brzeska czy Nowego Sącza i Słowacji musieli zjeżdżać z autostrady już w Szarowie lub Bochni i dalej dojeżdżać do Brzeska starą krajową czwórką. Pierwotnie remont zjazdu z autostrady w Brzesku powinien się zakończyć na długo przed otwarciem nowej drogi z Szarowa do Tarnowa. Przebudowę Leśnej blokowała jednak grupka mieszkańców. Nadal obawiają się, że ich ulica po remoncie zostanie zjazdem z autostrady już na zawsze. Nie pomagają zapewnia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która przekonuje, że ma zarezerwowane pieniądze na budowę docelowego zjazdu w pobliskim Jasieniu. Na początku czerwca burmistrz Brzeska wydał decyzję środowiskową dla tej inwestycji.

Jak jednak udało się dowiedzieć Radiu Kraków – wszystko na to wskazuje, że ulica Leśna rzeczywiście będzie dłużej niż planowano pełniła funkcję zjazdu z autostrady do Brzeska. W porozumieniu między krakowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która sfinansowała przebudowę ulicy Leśnej i Starostwem Powiatowym w Brzesku określono, że będzie to trwało do końca 2014 roku.

Do tego czasu może się jednak nie udać wybudować docelowego zjazdu z autostrady w Jasieniu, dlatego drogowcy z GDDKiA starają się już wydłużyć porozumienie ze starostwem.

Galeria zdjęć wyremontowanego odcinka <==

Bartek Maziarz / radiokrakow.pl