Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kamera termowizyjna w Gminie Iwkowa

Kamera termowizyjna w Gminie Iwkowa

W ramach programu LIFE którego partnerem jest Gmina Iwkowa w terminie od 25 lutego do 11 marca Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej. Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych. – Jesteśmy w programie Life, którego zadaniem jest ograniczenie niskiej emisji, która niestety dotyczy naszej gminy – mówi Wójt Iwkowej Bogusław Kamiński. – W ramach przeciwdziałania prowadzimy różne działania. Jednym z nich jest zastosowanie kamery termowizyjnej, której praca pokaże nam, w którym miejscu naszego domu mamy największe ubytki ciepła. Najlepiej to sprawdzić właśnie teraz w okresie zimowym. W tej chwili prowadzimy zapisy chętnych do tego rodzaju działania – kończy wójt.

Ważne!
Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny, dzień z opadami bądź silnym wiatrem). Osoby zainteresowane wykonaniem pomiarów proszone są o kontakt z Ekodoradcą telefonicznie pod nr tel.(14) 68 44 010 w. 27 bądź osobiście w Urzędzie Gminy w Iwkowej w pokoju 12. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w terminie 25.02 – 11.03 br. w godz.15:30 – 18:30. Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami,
a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

Uwaga!
Akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę. Każdy mieszkaniec może wziąć udział w akcji.

Badania kamerą termowizyjną będą wykonywane w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE 14 IPE PL 021 Dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast