Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Kiedy idziesz ciemną drogą weź odblaski, bo pomogą”

„Kiedy idziesz ciemną drogą weź odblaski, bo pomogą”

odblaskowa_klasaTo jedno z haseł, które przygotowali wychowankowie Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach uczestnicząc w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i zapałem włączyli się w przedsięwzięcie. Wspierali ich w tym brzescy policjanci.

Od lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach prowadzi działania profilaktyczne w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze. Placówka z zaangażowaniem przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. Wychowankowie tej szkoły otrzymali elementy odblaskowe – zawieszki na plecaki, odzież oraz opaski na rękę lub nogę. We wszystkie przedsięwzięcia aktywnie włączyli się sami uczniowie, którzy wykonali gazetki i plakaty promujące noszenie odblasków na co dzień. Wystawa prac plastycznych była uwieńczeniem ich wysiłku i dała początek dyskusjom na tematy związane z zagrożeniami w ruchu drogowym. Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie układali również hasła i rymowanki dotyczące tych samych zagadnień. Wyniki ich pracy zdobią teraz szkolne korytarze.

Pedagodzy tej szkoły w ramach akcji pogłębiali wśród uczniów świadomość bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizowali szereg imprez (wycieczki piesze i rowerowe, konkursy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, egzaminy na kartę rowerową,  spotkania z policjantami, spotkanie z rodzicami, udział w zebraniu wiejskim, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje plakaty oraz zapoznali mieszkańców Mokrzysk z założeniami akcji), których celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa uczniów jako uczestników ruchu drogowego.

Dużą popularnością cieszyły się spotkania z policjantami. W ciekawej pogadance oraz ćwiczeniach obrazujących zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa mundurowi przypomnieli, jak prawidłowo funkcjonować w ruchu drogowym oraz środowisku, w którym kryje się wiele niebezpieczeństw. Pierwszakom policjanci wręczyli elementy odblaskowe.

Punktem kulminacyjnym akcji był „happening odblaskowy”. „Korowód odblaskowy” ubrany w kamizelki, przemaszerował ulicami Mokrzysk. Uczniowie w czasie przemarszu nieśli własnoręcznie wykonane transparenty z hasłami: „Bądź bezpieczny – noś odblaski”, „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”, „ Z odblaskiem bezpieczniej’, „Zakładaj ubrania w jaskrawych kolorach”, „Dniem i nocą odblask służy ci pomocą”, „Odblaski ratują ci życie”, „Z odblaskiem do szkoły”. Celem tego niecodziennego wydarzenia było zwrócenie uwagi uczniom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom na konieczność noszenia, szczególnie po zmroku, elementów odblaskowych, zdecydowanie poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Uczniowie pozdrawiali przejeżdżających kierowców, którzy na widok „odblaskowej” grupy uśmiechali się. Miejmy nadzieję, że i oni na długo zapamiętają tę akcję i nie zapomną o innych uczestnikach dróg.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast