Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kierowca na brzeskich nr rejestracyjnych „skorzystał” z korytarza ratunkowego

Kierowca na brzeskich nr rejestracyjnych „skorzystał” z korytarza ratunkowego

W środę 12 czerwca 2019 r. około godziny 10 na autostradzie A4 na wysokości Stanisławic doszło do zderzenia busa z pojazdem obsługi autostrady. Na szczęście nikt nie został ranny. Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Krakowa. W wyniku zderzenia trasa była zablokowana, a następnie ruch odbywał się jednym pasem. Korek jaki powstał liczył ponad 10 km. 

Kierowcy którzy znaleźli się na miejscu momentalnie utworzyli korytarz ratunkowy, tak aby służby ratownicze mogły bez problemu dotrzeć na miejsce wypadku. Niestety nie wszyscy zrozumieli ten gest i kierowcy co najmniej 3 samochodów „skorzystali” w sposób niedozwolony z korytarza ratunkowego. Wśród tych  kierowców był jeden na numerach rejestracyjnych KBR. 

W sieci pojawiły nagrania dokumentujące niewłaściwe zachowanie wspomnianych kierowców, a także sporo negatywnych komentarzy piętnujących „rajd” korytarzem ratunkowym. Wg informacji jakie pojawiły się w mediach – zawiadomienie o zachowaniu kierowców oraz nagrania video zostały przesłane do Policji.

Korytarz ratunkowy – zasady tworzenia

– Aby utworzyć KORYTARZ ŻYCIA, nie trzeba wykonywać wielkich i skomplikowanych manewrów. Wystarczy ruszyć kierownicą i zjechać do swojej zewnętrznej krawędzi drogi. Zapamiętujemy zasadę: LEWY PAS DO LEWEJ KRAWĘDZI, A PRAWY DO PRAWEJ I NA ŚRODKU TWORZYMY KORYTARZ – możemy przeczytać na korytarzzycia.pl

– Apelujemy do kierowców: jeśli jesteście w korku i widzicie, że kierowcy chcą i próbują tworzyć korytarz życia, to włączcie myślenie i nie wciskajcie się w sam środek, korzystając z okazji. Zjedźcie do krawędzi drogi i właśnie w ten sposób możecie uratować komuś życie – dodają strażacy z korytarzzycia.pl

 

UWAGA

Kierowcy korzystający z autostrady A4 powinni mieć na uwadze, że odbywa się koszenie trawy w granicach pasa drogowego. Koszenie trawy w pasie rozdziału odbywa się wyłącznie w porze nocnej (20:00-6:00), zajęty lewy pas ruchu – ograniczenie prędkości do 80km/h. W przypadku koszenia poboczy i skarp zajęty jest pas awaryjny oraz obowiązuje ograniczenie prędkości do 110km/h.

 


IB / fb: Marcin Kuczek @ utrudnieniaA4Małopolska

video: fb: Korytarz Ratunkowy

VIDEO – prawidłowy korytarz ratunkowy