Nie przegap
Strona główna » Felietony » Klasyczna Pszenica z Okocimia znów złota!

Klasyczna Pszenica z Okocimia znów złota!

Good Beer to niezależny konkurs branży piwnej otwarty dla wszystkich typów browarów. W tym roku dwunastoosobowe jury oceniało 140 piw w 14 kategoriach. Brane były pod uwagę takie parametry piwa jak wygląd, smak, aromat, goryczka oraz wrażenia ogólne. Wyniki zostały ogłoszone 16 października br. podczas Polskiego Kongresu Browarniczego we Wrocławiu.

– Złoty medal dla Klasycznej Pszenicy z Okocimia to duże wyróżnienie. Piwa zgłoszone do konkursu oceniane są przez jury ekspertów i degustatorów z Polski i zagranicy. To obiektywna weryfikacja, niezwykle cenna dla każdego piwowara – mówi Adam Surmacz, piwowar z Browaru Okocim, który swoim podpisem
na etykietach Pszenicznego gwarantuje jego doskonałą jakość. – Nagroda dla naszej Pszenicy cieszy tym bardziej, że otrzymujemy ją już po raz drugi, w ubiegłym roku także zdobyliśmy złoto.

Jak podkreślają piwowarzy z Brzeska, w przypadku piwa Okocim Klasyczna Pszenica proces warzenia jest bardzo praco- i czasochłonny.

– Klasyczna Pszenica to niefiltrowane piwo o idealnej mętności, pachnące goździkami, morelami i bananami. Doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

Okocim Klasyczna Pszenica jest regularnie doceniane przez ekspertów i smakoszy piwa, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W 2017 roku zostało nagrodzone m.in. złotem w kategorii „South German-Style Hefeweizen Hell” na European Beer Star.

Carlsberg Polska

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast