Nie przegap
Strona główna » Kultura » Kolęda z Aniołami w tle

Kolęda z Aniołami w tle

29 stycznia 2012 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się wernisaż wystawy Zofii Gołębiowskiej – Tabaszewskiej zatytułowanej „Kolęda z Aniołami w tle”.

Autorka wystawy urodziła się w Bielsku – Białej i tam ukończyła Liceum Pedagogiczne. Po studiach na kierunku polonistyki ponad 30 lat pracowała jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ucząc młodzież odkryła swoje artystyczne powołanie. Oprócz pracy pedagogicznej, zajmuje się także działalnością plastyczną. Swój dorobek artystyczny miała okazję zaprezentować na 40 wystawach indywidualnych między innymi w Tarnowie, Krakowie, Bochni, Warszawie, Nowym Wiśniczu.

Od 2006 roku prowadzi grupę teatralną w Tarnowie-Mościcach. Przygotowane spektakle wystawiane są na terenie woj. małopolskiego. Wspomniana grupa teatralna uświetniła niedzielny wernisaż pokazem jasełek.

Motywem przewodnim prezentowanej wystawy są anioły wykonane z drewna, gliny i sznurka. Wśród eksponatów można również podziwiać utrzymane w podobnym klimacie i wykonane oryginalną techniką Madonny z Dzieciątkiem. Prace artystki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kilka z nich zostało zakupionych już podczas wernisażu.

Wystawę można oglądać do końca lutego w Sali Wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć na bibliotekabrzesko.pl <==

bibliotekabrzesko.pl

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*