Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » KOLĘDOWANIE W PSP NR 2 W BRZESKU

KOLĘDOWANIE W PSP NR 2 W BRZESKU

DSC_0509Niemalże w przededniu świąt Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2, im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku, odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ph. „Niech tradycja kolędowania przetrwa pokolenia”, organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Ciekawostką tego wydarzenia był fakt, że oprócz występów uczniów w trzech kategoriach, do muzycznej rywalizacji mogli zgłosić się (i to uczynili) nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Pięknie udekorowana sala gimnastyczna pękała w szwach, gdyż wielu widzów chciało zobaczyć i usłyszeć występy swoich koleżanek i kolegów oraz przede wszystkim, po raz pierwszy, w odmiennej roli niż zazwyczaj, czyli na scenie, podziwiać artystyczne umiejętności swoich nauczycieli. Nad sprawiedliwym przebiegiem i wyborem laureatów konkursu czuwało szanowne jury w osobach: ks. Wojciecha Wernera – proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, Urszuli Białki – dyrektor PSP nr 2, Marii Kieć – wice dyrektor PSP nr 2, Bogumiły Szymańskiej – pedagoga szkolnego, Andrzeja Gicali – organisty w parafii Miłosierdzia Bożego i opiekuna chórku parafialnego „Ziarenka Nadziei”, Andrzeja Piotrowskiego – nauczyciela muzyki i Daniela Dębińskiego – przedstawiciela jednego ze sponsorów tego festiwalowego przedsięwzięcia. Mistrzem ceremonii była koordynatorka konkursowego kolędowania – Ewa Łupińska-Toroń, a nad sprawnym technicznie przebiegiem czuwała Magdalena Olchawska i Marcin Gromadzki.

Już pierwsze występy najmłodszych uczestników pokazały, że artyści wiele godzin spędzili na próbach, ćwicząc i doskonaląc swój repertuar, a dodając do tego wspaniały dobór kostiumów, mieliśmy przed oczami bajeczne kolędowanie, przebiegające na bardzo wysokim poziomie. Skoro to był konkurs, więc i musieli być laureaci, a spośród licznej rzeszy występujących, lista zwycięzców przedstawia się następująco:

  • KLASY I-III

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Kinga Dorosz – „Pastuszkowie, bracia mili”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Jan Kobyłecki

Przemysław Mika – „Przybieżeli do Betlejem”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Weronika Gniadek

Nadia Kita

Julia Kuta

Gabriela Migdał

Stanisław Ojczyk –„Pastuszkowie, bracia mili”

  • KLASY IV-VI

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Anastazja Biernat –„Kołysanka dla Jezusa”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Katarzyna Kmieć

Natalia Sakowicz –„Świeć gwiazdeczko”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Zofia Górska

Bartosz Guzek

Łukasz Olszewski

Maciej Pilarski

 Natan Toroń – „Przylecieli aniołkowie”

  • NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Agata Podłęcka – „Góralska pastorałka”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Bogumiła Fuczek

Barbara Zając – „W grudniowe noce”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Joanna Kołodziej

Magdalena Płachta

Magdalena Sajdak

Marta Soroka

 Marcin Gromadzki – „Gore gwiazda Jezusowi”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rozśpiewanym uczestnikom za tak entuzjastyczne kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd, dziękujemy ich nauczycielom za trud włożony w przygotowanie młodych artystów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku w równie licznym gronie uda nam się zgromadzić, aby wspólnie kolędować w kolejnej edycji konkursu.

Marcin Gromadzki

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast