Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kolejna odnowiona kapliczka w gminie Czchów

Kolejna odnowiona kapliczka w gminie Czchów

Urząd Miejski w Czchowie informuje, że zakończone zostały prace konserwatorsko-restauratorskie przy zabytkowej kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Domosławicach wzniesionej w 1729 roku, które realizowane były w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pn.: „KAPLICZKI MAŁOPOLSKI 2018”. Łączny koszt prac wyniósł 23 855,00 zł, przy dofinansowaniu z budżetu województwa małopolskiego w kwocie 8 000,00 zł.

Zakres planowanych działań przy zabytkowej kapliczce św. Jana Nepomucena w Domosławicach obejmował: oczyszczanie figury z zabrudzeń powierzchniowych, usunięcie przemalowań i wtórnych nawarstwień farb, wzmocnienie strukturalne kamienia, prace renowacyjne przy murowanej podstawie, uzupełnienie ubytków kamienia oraz wykonanie tabliczki pamiątkowej.

Słowa podziękowania kieruję na ręce Pana Marka Chudoby Burmistrza Czchowa, który ze zrozumieniem podszedł do propozycji starań się o pozyskanie środków na ratowanie kapliczki. Warto zaznaczyć, że bez Jego wsparcia ze środków gminy Czchów nie byłoby możliwości odrestaurowania kapliczki – Bernadetta Salamon, radna z Biskupic Melsztyńskich.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl