Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kolejne remizy z nowym sprzętem / „Bezpieczna Małopolska”

Kolejne remizy z nowym sprzętem / „Bezpieczna Małopolska”

378671_TOP_1915-009D10 gmin z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego otrzymało ponad 74 tys. zł dotacji na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach programu „Bezpieczna Małopolska”. Wicemarszałek Stanisław Sorys wręczył w Tarnowie umowy gwarantujące przyznanie dotacji. W uroczystym spotkaniu oprócz samorządowców i strażaków uczestniczył Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Mróz.

Choć program Województwa Małopolskiego „Bezpieczna Małopolska” realizowany jest w tym roku po raz pierwszy, cieszy się dużym zainteresowaniem. Gwarancje wsparcia finansowego w ramach „Bezpiecznej Małopolski” z rąk wicemarszałka odebrali 20 lipca 2015 r. przedstawiciele gmin: Bochnia, Drwinia, Trzciana, Żegocina, Czchów, Szczurowa, Szczucin, Gromnik, Ryglice i Tuchów.

– Zarząd województwa w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2015” na doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt i umundurowanie przeznaczył prawie 507 tys. zł. Dotacje trafią do 51 małopolskich gmin, w tym do 118 jednostek OSP. Cieszę się, że gro tych środków trafia do subregionu tarnowskiego – mówił wicemarszałek Sorys.

Jak podkreślił wicemarszałek, pieniądze przeznaczone na doposażenie jednostek straży w odpowiedni sprzęt m.in. motopompy, pompy szlamowe, pilarki, czy agregaty prądotwórcze będą miały istotne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa strażaków-ochotników. Będą pomocne podczas akcji ratowniczych, w sytuacjach wystąpienia miejscowych zagrożeń czy wypadków komunikacyjnych.

– Dzisiaj strażacy-ochotnicy stanowią bardzo dobrze wyszkoloną i sprawnie działającą formację, ale żeby móc ratować i chronić muszą mieć do tego narzędzia – mówił komendant PSP Andrzej Mróz dziękując Zarządowi Województwa Małopolskiego, który od wielu lat pomaga strażakom, zarówno z PSP jak i OSP.

Galeria zdjęć <==

Fot. Paweł Topolski

(Agenda UMWM w Tarnowie)

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*