Nie przegap
Strona główna » Kultura » Kolejne usprawnienia biblioteczne

Kolejne usprawnienia biblioteczne

01Od momentu uruchomienia elektronicznego wypożyczania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku – minęło ponad półtora roku. W tym czasie użytkownicy musieli się przyzwyczaić do wielu nowości. Utrudnieniem okazała się konieczność okazywania karty przy wypożyczaniu oraz restrykcyjnie przestrzegane terminu zwrotu wypożyczonych książek. Po pierwszych zmianach – każda kolejna innowacja jest przyjmowana z coraz większym entuzjazmem i nastręcza coraz mniej trudności.

– Obecnie możemy pochwalić się bardzo wysoką liczbą logowań do katalogu księgozbioru – podkreślają pracownicy Biblioteki.

Wśród nowości wprowadzonych w ostatnim roku warto wymienić m.in. uruchomienie elektronicznych zamówień. Dzięki tej opcji czytelnicy po zalogowaniu się do katalogu księgozbioru mogą samodzielnie wpisywać się w kolejkę oczekujących na daną książkę. Dostęp do elektronicznego konta czytelnika pozwala samodzielnie kontrolować liczbę wypożyczonych książek oraz przesuwać termin ich zwrotu.

Kolejnym usprawnieniem jest dodatkowe stanowisko wypożyczeń. Od poniedziałku 19 sierpnia 2013 roku w wypożyczalni dla dorosłych działają dwa stanowiska elektronicznego wypożyczania – usprawni to proces wypożyczeń i zmniejszy czas oczekiwania czytelników. Teraz drogi Czytelniku nie będziesz zmuszony wybierać pomiędzy wypożyczeniem książki a zdążeniem na autobus!

bibliotekabrzesko.pl

1 komentarz

  1. To już Biblioteka XXI wieku – Brawo !

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast