Nie przegap
Strona główna » Sport » Kolejny wyciąg narciarski w regionie

Kolejny wyciąg narciarski w regionie

herbW Wojakowej powstaje nowy wyciąg narciarski, który będzie miał około 480 metrów.

Długość trasy zjazdowej, którą będzie obsługiwał nowy wyciąg wynosi 600 metrów. Na tej trasie działa już od zeszłego roku wyciąg talerzykowy. Nowy będzie wyciągiem kanapowym.

Jak mówi Władysław Zięba – właściciel stoku – jest to trasa zjazdowa średnio – ciężka, a więc mogą na niej zjeżdżać na nartach zarówno amatorzy jaki i mistrzowie narciarscy. Wszyscy powinni być zadowoleni z warunków panujących na stoku. Planowany termin oddania do użytku nowego wyciągu to jeszcze grudzień tego roku. Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby ten termin został dotrzymany. Ważną informacją dla narciarzy jest to, że stok jest oświetlony i będzie sztucznie naśnieżany w razie potrzeby.

Wójt gminy Iwkowa Bogusław Kamiński liczy, że wszystko uda się zrealizować w terminie i nowy wyciąg będzie służył amatorom białego szaleństwa w tym sezonie. Zapowiada jednocześnie przygotowanie drogi dojazdowej do stoku, ponieważ Wojakowa to już tereny górskie i drogi muszą być odśnieżane bardzo często tak, aby były przejezdne.

IB

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast