Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Komunikat IMGW: Ostrzeżenie przed wieczornymi burzami / 23 kwietnia 2018

Komunikat IMGW: Ostrzeżenie przed wieczornymi burzami / 23 kwietnia 2018

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa małopolskiego o możliwości wystąpienia burz z gradem.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 90% (Burze z gradem)
Obszar: Województwo małopolskie
Sytuacja meteorologiczna: Na zachodzie województwa w okolicach Oświęcimia pojawiły się pierwsze rozproszone komórki burzowe. Główna strefa burz związana z chłodnym frontem atmosferycznym nasunie się nad obszar województwa w godzinach późnowieczornych. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać do 70 km/h, a opady deszczu do 25 mm. Możliwy grad.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Osoby zainteresowane prognozami meteo oraz obserwacją zjawisk pogodowych zachęcamy do polubienia profilu Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Na profilu można znaleźć bardzo trafne prognozy dotyczące regionu tarnowskiego. Ze swojej strony polecamy!

W przypadku dzisiejszego wieczoru możemy znaleźć na tym profilu następującą informację:

– Przypominamy, że dzisiaj po południu i wieczorem spodziewamy się lokalnych burz, którym miejscami mogą towarzyszyć silniejsze opady oraz porywy wiatru, jutro nieco chłodniej ok. 20-21 st. C, pojutrze znów cieplej do 25-26 st. C i znów pojawi się tendencja do burz. Dobra wiadomość jest taka, że prognozy wycofały się z większego ochłodzenia wcześniej zapowiadanego, chłodniejszy będzie w zasadzie tylko czwartek i piątek, ale temperatury będą wynosić około 17-19 st. C –  Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec.

pogodynka.pl / IB / Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec.