Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncert „Puellae Orantes” w Brzesku – Słotwinie / zdjęcia i video

Koncert „Puellae Orantes” w Brzesku – Słotwinie / zdjęcia i video

W niedzielne popołudnie 6 stycznia 2019 r. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Zespołowi akompaniował kwartet smyczkowy „Apotheosis” z Katowic.

To niezwykłe wydarzenie doskonale wpisało się w radosne świętowanie czasu Bożego Narodzenia oraz uatrakcyjniło ofertę kulturalną kierowaną do mieszkańców miasta Brzeska i regionu.

W kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie zabrzmiały m.in. takie utwory jak: „Adeste fideles”, „Oj , Maluśki, Maluśki”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus Malusieńki”, „Dnia jednego o północy”, „Pastuszkowie, hej”. Kilkanaście kompozycji prezentowało bogactwo i różnorodność twórczości związanej z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostały zaprezentowane najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” z Tarnowa to jeden z najlepszych młodzieżowych chórów europejskich – wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami w kraju i zagranicą. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Wydał 9 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę FRYDERYKA.

IB

Foto Maciej Mazur

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa.

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 6 stycznia 2019