Strona główna » Wiadomości » Konfederacja oficjalnie zarejestrowała kandydatów w okręgu tarnowskim

Konfederacja oficjalnie zarejestrowała kandydatów w okręgu tarnowskim

W środę 28 sierpnia 2019 r. przedstawiciele Konfederacji z okręgu nr 15 zarejestrowali w tarnowskim biurze wyborczym swoją listę kandydatów, którzy wystartują w październikowych wyborach parlamentarnych. Przedstawiciele Konfederacji zgromadzili ponad 7000 podpisów.

– Dzisiaj po otwarciu biura PKW w Tarnowie o godz 10 00 rejestrujemy listę kandydatów Konfederacji do Sejmu. Pierwszy organizacyjny wysiłek w tak krótkim czasie wykonaliśmy na medal. Mogę się pochwalić, że okręg tarnowski rejestruje się jako pierwszy w Polsce – mówił Czesław Kwaśniak.

Liderem listy jest Czesław Kwaśniak (pochodzący z Borzęcina, a mieszkający w Tarnowie koordynator struktur Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin), a na kolejnych miejscach znaleźli się Radosław Macoń  (reprezentant partii Korwin z Bochni), a także Konrad Wójcikiewicz reprezentujący Ruch Narodowy.

Wybory 2019 – kalendarz wyborczy

W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do parlamentu RP. Odbędą się one w niedzielę 13 października 2019 r. Dla komitetów wyborczych oznacza to, że od 9 sierpnia formalnie trwa kampania wyborcza.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

Kandydaci Konfederacji w tarnowskim okręgu nr 15

 1. Czesław Kwaśniak
 2. Radosław Macoń
 3. Konrad Wójcikiewicz
 4. Barbara Łach
 5. Grzegorz Pocięgiel
 6. Andrzej Szuba
 7. Agata Smoła
 8. Karol Blicharski
 9. Ewelina Jeziorek
 10. Marta Mucha
 11. Maria Lechowicz
 12. Karol Stachowicz
 13. Alina Boryczko
 14. Karol Serafin
 15. Maciej Sosin
 16. Jadwiga Nowak
 17. Bartłomiej Niedziółka
 18. Krzysztof Gagatek

Lista kandydatów do Senatu:

 1. Dariusz Klich
 2. Władysław Łach

 

Na  temat listy Konfederacji w wyborach do Sejmu opisaliśmy również w artykule: Czesław Kwaśniak liderem listy Konfederacji w okręgu tarnowskim <==

IB

3 komentarze

 1. Mój głos wędruje do… Numeru 1 na tej liście! Czesław Kwaśniak będąc radnym wojewódzkim tak wiele dokonał dla Brzeska i powiatu, że może z podniesioną głową się tym szczycić. Przecież to dzięki jego staraniom powstał m.in. most w Górce, zespół szkół średnich, basen, boiska i wiele inwestycji.

 2. Bardzo dobra i mocna kampania w wykonaniu p. Czesława Kwaśniaka. Widać, że ma duże zdolności i możliwości organizacyjne. Banery, billboardy, ulotki w każdym domu, również mocno widoczny w internecie. Jego wybór na lidera listy Konfederacji to była trafna decyzja. Na pewno Konfederacja w okręgu zrobi bardzo dobry wynik!

 3. zgadzam się z moją przedmówczynią, choć pozwolę sobie zauważyć że cała lista jest dobra, a według zasady – że kto nic nie robi nie ma wrogów, już czekam na pomyje wylewane na naszych bohaterów z Konfederacji.