Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Konferencja i podsumowanie realizacji projektu

Konferencja i podsumowanie realizacji projektu

DSC_3570To była jedna z największych inwestycji ekologicznych w gminie Dębno. W ziemi ułożono około dwunastu kilometrów sieci kanalizacyjnej. W ramach projektu rozbudowano i zaadaptowano oczyszczalnie ścieków w Woli Dębińskiej. Dzięki temu będzie ona mogła oczyścić więcej nieczystości niż poprzednio. Inwestycja kosztowała blisko pięć milionów złotych. Lwią część tych pieniędzy dała Unia Europejska.

Dzięki zakończonej inwestycji kolejni mieszkańcy będą mogli podłączyć swoje domy do kanalizacji.

Jak podkreśla Wójt Gminy Dębno, inwestycja została zrealizowana zgodnie z harmonogramem, co pozwoli  gminie Dębno wywiązać się z obowiązków nałożonych w traktacie akcesyjnym i dołączyć do czołówki gmin w kraju, które ochronie środowiska nadają nie tylko wymiar werbalny, ale również rzeczowy.

Nowa, ekologiczna inwestycja przyczyni się do ochrony środowiska. Zdaniem samorządowców to także duża wygoda dla mieszkańców.

W ramach projektu rozbudowano oczyszczalnię ścieków w Woli Dębińskiej. Powstał tak specjalny zbiornik dzięki któremu będą dozowane nieczystości do oczyszczenia. Chodzi o to, że w ciągu dnia do oczyszczali wpływa znacznie więcej ścieków niż w nocy. Dzięki zbiornikowi oczyszczalnia będzie pracowała bez zakłóceń całą dobę.

Inwestycja została wykonana dzięki unijnym pieniądzom. Jej dystrybucją zajmował się WFOŚiGW w Krakowie.

Samorządowcy przygotowują się do kolejnego projektu by doprowadzić kanalizację do miejsc, gdzie jeszcze jej nie ma.

IB

Foto. Maciej Mazur

Konferencja i podsumowanie realizacji projektu: „Budowa kanalizacji sanitarnej i adaptacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Dębno”.