Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Krakowiaczek” Łoniowa, 3 czerwca 2012 r.

„Krakowiaczek” Łoniowa, 3 czerwca 2012 r.

3 czerwca 2012 r. o godz. 13.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się XXIII Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 2 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie.

XXIII PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH REGIONU KRAKOWSKIEGO „KRAKOWIACZEK” to największa impreza folklorystyczna (w kategorii dziecięcej) w Małopolsce. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy umiłowali i pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego Regionu Krakowskiego.

PROGRAM

godz. 13:00 rozpoczęcie prezentacji zespołów uczestniczących w XXIII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK
1.
godz. 13:05 – 13:20 Zespół Regionalny MALI BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich

program: W ODPUST

2.
godz. 13:20 – 13.40 Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej

program: TAŃCE I ZABAWY Z POWIŚLA DĄBROWSKIEGO

3.
godz. 13.40 – 13.55 Zespół Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca
– grupa początkująca

program: TU SROCZKA KASZKE WARZYŁA

4.
godz. 13.55 – 14.20 Zespół Regionalny STRZELICANIE ze Strzelec Wielkich

program: NA ZAMŁYNIU

5.
godz. 14.20 – 14.35 Zespół Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca

program: TU RABA, TU RABA

6.
godz. 14.35 – 14.55 Zespół Regionalny BOBROWIANIE z Bobrownik Wielkich

program: STRYK IDO Z JARMOKU

7.
godz. 14.55 – 15.00 Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE (mali) ze Szczurowej

8.
godz. 15.00 – 15.25 Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca

program: WIELKANOCNY TRACZYK

9.
godz. 15.25 – 15.50 Zespół Regionalny MALI JASTRZĘBIANIE z Jastrzębi

program: W MATUSINY IZBIE W DZIEŃ PRZED PRYMICJAMI

10.
godz. 15.50 – 15.55 Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE (średni) ze Szczurowej

11.
godz. 15.55 – 16.15 Zespół Regionalny MALI ŁYSOGÓRZANIE z Łysej Góry

program: ZA OJCOWO CHAŁUPO

12.
godz. 16.15 – 16.40 Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa

program: DZIADEK ZJOD SYREK

13.
godz. 16.40 – 16.50 Zespół Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej

program: SUITA KRAKOWSKA

14.
godz. 16.50 – 17.10 Zespół Regionalny ŁĄKTA z Łąkty

program: BORÓWKOWA ZABAWA

15.
godz. 17.10 – 17.25 Zespół Ludowy MŁODZI GRABNIANIE z Grabna

program: PRZY GRABNIEŃSKIM GOŚCIŃCU

16.
godz. 17.25 – 17.55 Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca

program: NA GROJECKIM PRZECIENIU

godz. 19.30 odczytanie protokołu, wręczenie dyplomów i nagród NOMINACJA najlepszego zespołu regionalnego do udziału w XXXVI Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju

 

KOMISJA ARTYSTYCZNA

Aleksandra BOGUCKA
etnomuzykolog z Krakowa

Janina KALICIŃSKA
etnochoreograf z Krakowa

Wiesława HAZUKA
choreograf z Tarnowa

Jadwiga ADAMCZYK
muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

powiatbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast