Nie przegap
Strona główna » Sport » Ksawery Masiuk z Tarnowca z nowym rekordem Polski

Ksawery Masiuk z Tarnowca z nowym rekordem Polski

Pochodzący z Tarnowca pływak UKS G-8 Bielany Warszawa wspólnie z kolegami z drużyny ustanowili nowy rekord kraju na 4*100m zmiennym, niepobity od 14 lat.

W ostatni weekend na 50m basenie Aquasfera Olsztyn odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat. To najważniejsze zawody w ciągu roku dla pływaków na długim basenie, dlatego o tytuł Mistrza Polski w jednej z kategorii przyjechało do Olsztyna zawalczyć 600 pływaków reprezentujących 148 klubów pływackich z całego kraju. Dawne Tarnowskie reprezentowali zawodnicy BOSiR Brzesko oraz Ksawery Masiuk w barwach UKS G-8 Bielany Warszawa. Ksawery Masiuk, jeszcze do niedawna najlepszy pływak Małopolski, miał niestety pecha w okresie przygotowawczym. Z uwagi na kontuzję przez prawie 1,5 miesiąca nie pływał i dopiero w ostatnich 3 tygodniach przez mistrzostwami starano się odbudować Jego formę. Pomimo tak krótkiego okresu przygotowawczego Ksawery Masiuk może zaliczyć Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat do udanych. Indywidualnie zajął 4 miejsce na 200m grzbietem, 5 miejsce na 100m grzbietem i 10 miejsce na 50m grzbietem. O ile ze startów indywidualnych On sam nie do końca był zadowolony, to powetował sobie z nawiązką na koniec Mistrzostw i wspólnie ze swoimi kolegami z UKS G-8 Bielany Warszawa w sztafecie 4*100m zmiennym zdobyli w przepięknym stylu Mistrzostwo Polski ustanawiając nowy rekord kraju na tym dystansie, który był niepobity od 14 lat. Rekord UKS G-8 Bielany Warszawa w stylu zmiennym był jednym z 3 rekordów Polski pobitym na tych mistrzostwach, dlatego tym większe gratulacje dla Ksawerego Masiuka i kolegów.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast