Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ładniej i wygodniej

Ładniej i wygodniej

Ponad 860 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację trzech projektów otrzyma gmina Dębno. Trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji poprawiających standard życia mieszkańców zaakceptował Zarząd Województwa Małopolskiego. – Dzięki temu będziemy mogli zrealizować nasze plany, a centra sołectw zyskają na estetycekomentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Ostatecznie na liście przeznaczonych do dofinansowania projektów znalazło się 249 pozycji. Na realizację przedsięwzięć zgłoszonych przez gminy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe z terenu województwa przeznaczono w sumie ponad 85 mln zł. Część z tych pieniędzy trafi do gminy Dębno.

Największe wsparcie otrzyma parafia pw. św. Małgorzaty w Dębnie. Na realizację II etapu remontu zabytkowego kościoła i jego otoczenia, który obejmie remont i wymianę zużytych elementów dachu kościoła, przeznaczono 500 tys. zł dofinansowania. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie 668 tys. zł.

W Jaworsku zostanie przygotowany teren sportowo-rekreacyjny. W sumie koszty sięgną 300 tys. zł, a pomoc z budżetu województwa wyniesie w tym przypadku 182 tys. zł.  Z pomocy udzielonej w ramach PROW skorzysta także Jastew. W ramach II etapu zagospodarowania przestrzeni publicznej wokół znajdującego się tam Domu Kultury wykonane zostaną prace, których koszt szacowany jest na blisko 360 tys. zł. Dotacja do tej inwestycji wyniesie 178 tys. zł.

gp

„%RELATEDPOSTS%”