Nie przegap
Strona główna » Religia » Lasery w brzeskiej farze

Lasery w brzeskiej farze

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku przez cały miesiąc maj odbywają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji ks. prałat Józef Drabik zaprosił małżeństwo z Wisły, Irenę i Mariusza Kmieciów z niecodziennym spektaklem do Brzeska.

Państwo Kmieciowie od kilku lat ewangelizują za pomocą światła laserów i muzyki. Wspólnie przygotowali dwuczęściowy projekt pod nazwą „Usłyszeć kolory i ujrzeć dźwięk”. Część pierwsza „Jan Paweł II – święty z polskiej ziemi” ukazuje życie Papieża w kontekście całej historii Polski. Z kolei część druga o nazwie „Magnificat” poświęcona jest Maryi.

Pokazy miały miejsce 15 i 16 maja po wieczornych nabożeństwach. Każde trwało ok. 45 minut.

– Jest tylko jeden warunek od organizatorów – musi być w miarę ciemno. – mówi ks. proboszcz. – Jesteśmy pierwszą parafią w diecezji tarnowskiej, która zdecydowała się na taki pokaz. Mamy nadzieję, że także w innych parafiach będą podobne spektakle. To jest nowa ewangelizacja, to wymóg czasu. Św. Maksymilian Maria Kolbe również wykorzystywał najnowsze zdobycze techniki w swojej pracy ewangelizacyjnej.

Rzeczywiście, nie da się ukryć, że taka forma przedstawienia życia Papieża – Polaka wywarła na licznie zebranych uczestnikach pokazów ogromne wrażenie. Najbardziej zachwycone były dzieci oraz młodzież. I nie ma co się dziwić – w końcu Ojciec Święty zawsze miał swoje sposoby, by dotrzeć do młodych. Tak jest i dzisiaj.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć: kliknij TUTAJ <==

ks.Marian Kostrzewa

Diecezja Tarnowska

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast