Nie przegap
Strona główna » Religia » Lektorzy z Tymowej i ministranci z Brzeska wśród najlepszych piłkarzy diecezji tarnowskiej

Lektorzy z Tymowej i ministranci z Brzeska wśród najlepszych piłkarzy diecezji tarnowskiej

Znamy już najlepszych piłkarzy Diecezji Tarnowskiej! W sobotę 16 marca 2019 r. w Limanowej zostały rozegrane XIII Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej. W finałowych rozgrywkach wzięło udział ponad 400 chłopaków z ponad 40 drużyn, które do finału kwalifikowały się w wyniku rozgrywek na szczeblu dekanalnym i rejonowym. W kategorii Lektorzy Starsi – II miejsce zajęli lektorzy z Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Tymowej, natomiast w kategorii ministrantów – III miejsce zajęli ministranci  z Parafii pw. św. Jakuba w Brzesku.

Wyniki turnieju <==

– Wszystkim zwycięzcom oraz pozostałym drużynom z całego serca gratulujemy. Samo dojście do finału rozgrywek diecezjalnych jest świadectwem jak wiele pracy włożyliście w swoje treningi i na jak wysokim poziomie jesteście. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów oraz przypominamy, że nigdy nie możemy spoczywać na laurach – musimy obronić w sobie pragnienie do stawania się coraz lepszymi w tym co robimy. Do zobaczenia na przyszłorocznych rozgrywkach! – piszą na swojej stronie koordynatorzy diecezjalnych rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza.

Przypomnijmy – Pierwsze Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej odbyły się w 2007 roku w Brzesku i od tego czasu nieprzerwanie, rok w rok, zmagania gromadzą przeszło pięć tysięcy młodych chłopaków podczas rozgrywek na wszystkich szczeblach diecezji, a popularność mistrzostw wzrasta. Od roku 2017 postanowiono, aby co kilka lat zmieniać miejsce rozgrywek, by idea Piłki Nożnej Halowej, zdrowej rywalizacji i służby Panu Bogu rozpowszechniała się w śród włodarzy miast i mieszkańców całej diecezji.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

Informator Brzeski / LSO Diecezji Tarnowskiej