Nie przegap
Strona główna » Kultura » Letnie Polskoczytanie – rozstrzygnięcie ponadpowiatowego konkursu czytelniczego

Letnie Polskoczytanie – rozstrzygnięcie ponadpowiatowego konkursu czytelniczego

IMG_0107Wszyscy, którzy uważają, że czas książek dobiegł końca, że na literaturę w rozpędzonym życiu nie ma czasu, powinni byli zajrzeć 20 września do Centrum Kultury w Gnojniku.

Tego dnia bowiem przy stolikach na sali widowiskowej zasiadło pokaźne ponadpowiatowe grono Czytelników przez słuszne duże „C”. Przyjechali oni z różnych miejscowości, by udowodnić jury, że przez całe wakacje przeczytali mnóstwo polskich powieści. Lekko zestresowani czekali na zestaw pytań, który sprawdzić miał znajomość długich list zadeklarowanych przez nich książek. Jednakże wiedza zarówno młodych jak i trochę starszych miłośników książek rzuciła jury niemal na kolana. Okazuje się, że polska literatura, bo tylko ta uprawniała do udziału w konkursie, jest bardzo ceniona przez wytrawnych czytelników. Dodatkową motywacją do udziału w ponadpowiatowym konkursie były z pewnością bardzo atrakcyjne nagrody, zakupione dzięki wsparciu finansowemu starostwa powiatowego w Brzesku. I choć wszyscy uczestnicy wzbudzili respekt jury, zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyły sobie Marysia Rąpała (31 książek), Natalia Borowy (10 książek) i Agnieszka Wiśniowska (10 książek). One też prócz dyplomów zabrały do domów eleganckie tablety.

Popularność konkursu sprawiła organizatorom wielką satysfakcję, zaś spotęgowały ją słowa: „Za rok chcemy tu wrócić”. Trzymamy więc za słowo i dziękujemy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Gnojnik mam na myśli” i Gminna Biblioteka Publiczna w Gnojniku.

GBP Gnojnik

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast