Nie przegap
Strona główna » Kultura » Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie, które miały miejsce w niedzielę 5 sierpnia w zamku w Dębnie, wpisały się w niezwykły sposób w obchody Jubileuszu Czterdziestolecia istnienia tej muzealnej placówki. Powodów było co najmniej kilka.

Wydarzenia, jakim są cykliczne spotkania przy napojach zawsze połączone są z koncertem i wernisażem. Podobnie było i tym razem. Dla przybyłych do zamku gości zagrał wyjątkowy artysta – Maciej Fortuna, który przedstawił jeden ze swych nowych projektów, dedykowany trąbce i jej barwom. Artysta na stałe mieszka w Poznaniu skąd przyjechał specjalnie by zagrać swój solowy recital. Na scenę ustawioną na zamkowym dziedzińcu wyszedł w strugach ulewnego deszczu, ale dla prawdziwego artysty było to tylko dodatkowym wyzwaniem i natchnieniem wyzwalającym jeszcze większą moc instrumentu a zarazem ogrom subtelności niektórych dźwięków. Dźwięki te wyjątkowo współbrzmiały z mocnymi wyładowaniami atmosferycznymi towarzyszącymi niemal całemu koncertowi. Swoją muzyką Maciej Fortuna złożył podziękowanie za ożywczy deszcz, którego wszyscy oczekiwali, a pod koniec recitalu ponownie zaświeciło słońce. Takiego koncertu i z takim akompaniamentem natury w zamku w Dębnie jeszcze nigdy nie było.

W drugiej części popołudniowego, letniego spotkania otwarta została wystawa dwóch przyjaciół: Zbigniewa Gizelli i Jerzego Kalety nosząca podwójny tytuł: „Pejzaż ze światłem” i „Moje sentymenty”. Zbigniew Gizella jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa natomiast Jerzy Kaleta nigdy profesjonalnego wykształcenia nie zdobył, ale ciągle tworzy i doskonali swoje umiejętności.

Wystawę można oglądać w zamku w Dębnie do 30 września 2018 roku.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast