Nie przegap
Strona główna » Kultura » Region: Lipnickie Gwiazdy rozdane! – zdjęcia

Region: Lipnickie Gwiazdy rozdane! – zdjęcia

SONY DSCXXI Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych o „Lipnicką Gwiazdę” za nami. To dwudniowe wydarzenie zgromadziło 26 grup kolędniczych z 4 powiatów Województwa Małopolskiego oraz publiczność, która wypełniła salę widowiskową po brzegi. I jak co roku Żyd targował się z Cyganem o turonia, a Heroda diabli wzięli. Anioł z gwiazdą szczęścia i dostatku w Nowym Roku życzył, a Trzej Królowie rozeszli się po świecie głosić dobrą nowinę.

Powiat brzeski reprezentowały grupy kolędnicze z Gminy Gnojnik. W kategorii młodzieżowych grupa kolędniczych wyróżnienie otrzymała Grupa Kolędnicza HERODY z Lewniowej.

Z kolei w przypadku dorosłych grup kolędniczych II miejsce zajęła m.in. Grupa Kolędnicza HERODY z Uszwi. Tym samym kolędnicy z Uszwi zakwalifikowali się do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych LXI Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oprócz kolędników na lipnickiej scenie zaprezentowały się poza konkursem przedszkolaki z Żegociny oraz Lipnicy Murowanej. Wysłuchaliśmy również z wielką przyjemnością świątecznego montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej. Natomiast w niedzielę odbył się koncert Izabeli Mytnik i Zespołu EKG.

Te dwa dni sprawiły, że Łokietkowy Gród tętnił życiem i stał się sercem małopolskiego tradycyjnego kolędowania osadzonego głęboko w tradycji polskiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim dzięki, którym ten stary i piękny zwyczaj kolędowania wciąż jest żywy i co roku możemy państwa gościć w Lipnicy Murowanej.

WYNIKI <==

 

lipnicamurowana.pl