Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Litewska inauguracja edukacyjnego projektu

Litewska inauguracja edukacyjnego projektu

projektRuszył nowy projekt Erasmus+, w którym uczestnicy także Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Podczas pierwszego spotkania w litewskiej Kłajpedzie ustalono zasady realizacji projektu „Join us and Move”, którego głównym celem jest poznanie historii Unii Europejskiej.

W trakcie kilkudniowego pobytu na Litwie szkole w Woli Dębińskiej reprezentowały nauczycielki języka angielskiego, Bogusława Frankowska i Anna Gurgul. Przyjęto, że finalnym efektem projektu będzie musical dotyczący historii unii europejskiej.
Uczestnicy spotkania mieli też okazję zapoznać się z litewskim systemem szkolnictwa. Gospodarze zaprezentowali swoją szkołę, a także doskonale wyposażoną szkołę hotelarską. Ważnym elementem spotkania były warsztaty „Współpraca międzykulturowa – wyzwanie w przezwyciężaniu stereotypów i uprzedzeń”, które były równocześnie formą integracji grupy. Była też wizyta w centrum etnograficznym oraz spotkanie z przedstawicielem władz lokalnych.
Po zajęciach projektowych zwiedzano miasto, którego główną atrakcją jest delfinarium oraz Muzeum Bursztynu.
Poza szkołą w Woli Dębińskiej i szkoła z Litwy w projekcie uczestniczą także szkoły  z Niemiec, Hiszpanii, Włoch. W planach jest także wizyta w Brukseli, a Wola Dębińska będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich w maju 2015 roku.

ug