Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Mali strażacy z Poręby Spytkowskiej z wizytą u Burmistrza i brzeskich policjantów

Mali strażacy z Poręby Spytkowskiej z wizytą u Burmistrza i brzeskich policjantów

W piątek, 22 marca w urzędzie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku gościli mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Poręby Spytkowskiej działającej przy tamtejszej OSP.

Drużyna Powstała w 2017 roku i dzisiaj liczy już ponad 30 małych adeptów pożarnictwa. Dzięki sprawnej organizacji jednostki biorą oni udział w wyjazdach związanych z pożarnictwem bądź jego historią. Dzięki pełnemu zaangażowaniu młodych strażaków, zarząd i dorosła kadra może być pewna, że w przyszłości wyrosną im godni następcy.

W czasie wycieczki dzieci były w sali obrad, burmistrz Tomasz Latocha zapoznał ich z przebiegiem sesji rady miejskiej i pokazywał, którzy radni zajmują dane miejsca. Mówił także o sprawach, jakie można załatwić w urzędzie – na przykład wyrobić dowód osobisty. Potem wszyscy odwiedzili gabinet burmistrza, gdzie zarówno mali, jak i duzi strażacy zostali przywitani słodyczami. Każdy mały druh mógł się wcielić w rolę gospodarza miasta i usiąść w jego fotelu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, pytały o pracę w urzędzie i bardzo chętnie wypowiadały się na zadawane pytania dotyczące pracy strażaka.

Po wizycie w siedzibie lokalnego samorządu przyszła kolej na brzeskich policjantów. W drzwiach komendy młodych strażaków przywitali funkcjonariusze i zaprezentowali wnętrze komendy, gdzie za pomocą monitoringu miejskiego mogli obserwować brzeskie ulice. Przyszedł także czas na wcielenie się w rolę podejrzanych – mali druhowie zostawili swoje odciski palców i sprawdzili jak wygląda policyjny areszt od środka. Kolejnym nie mniej ciekawym etapem była wizyta w strzelnicy, w miejscu gdzie na co dzień policjanci doskonalą swoje umiejętności posługiwania się bronią. Na koniec wizyty nie mogło zabraknąć atrakcji związanych ze zwiedzaniem policyjnych radiowozów.


(I)

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*