Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Mali strażacy z Poręby Spytkowskiej z wizytą u Burmistrza i brzeskich policjantów

Mali strażacy z Poręby Spytkowskiej z wizytą u Burmistrza i brzeskich policjantów

W piątek, 22 marca w urzędzie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku gościli mali druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Poręby Spytkowskiej działającej przy tamtejszej OSP.

Drużyna Powstała w 2017 roku i dzisiaj liczy już ponad 30 małych adeptów pożarnictwa. Dzięki sprawnej organizacji jednostki biorą oni udział w wyjazdach związanych z pożarnictwem bądź jego historią. Dzięki pełnemu zaangażowaniu młodych strażaków, zarząd i dorosła kadra może być pewna, że w przyszłości wyrosną im godni następcy.

W czasie wycieczki dzieci były w sali obrad, burmistrz Tomasz Latocha zapoznał ich z przebiegiem sesji rady miejskiej i pokazywał, którzy radni zajmują dane miejsca. Mówił także o sprawach, jakie można załatwić w urzędzie – na przykład wyrobić dowód osobisty. Potem wszyscy odwiedzili gabinet burmistrza, gdzie zarówno mali, jak i duzi strażacy zostali przywitani słodyczami. Każdy mały druh mógł się wcielić w rolę gospodarza miasta i usiąść w jego fotelu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, pytały o pracę w urzędzie i bardzo chętnie wypowiadały się na zadawane pytania dotyczące pracy strażaka.

Po wizycie w siedzibie lokalnego samorządu przyszła kolej na brzeskich policjantów. W drzwiach komendy młodych strażaków przywitali funkcjonariusze i zaprezentowali wnętrze komendy, gdzie za pomocą monitoringu miejskiego mogli obserwować brzeskie ulice. Przyszedł także czas na wcielenie się w rolę podejrzanych – mali druhowie zostawili swoje odciski palców i sprawdzili jak wygląda policyjny areszt od środka. Kolejnym nie mniej ciekawym etapem była wizyta w strzelnicy, w miejscu gdzie na co dzień policjanci doskonalą swoje umiejętności posługiwania się bronią. Na koniec wizyty nie mogło zabraknąć atrakcji związanych ze zwiedzaniem policyjnych radiowozów.


(I)