Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolska-przemiana – wystawa w Brzesku

Małopolska-przemiana – wystawa w Brzesku

Wystawę „Małopolska – przemiana” obejrzeć mogą kolejni mieszkańcy Małopolski.

Od 17. lipca do 22 lipca ekspozycję oglądać można na zrewitalizowanym dzięki funduszom europejskim Rynku w Brzesku. Mieszkańcy mogą oglądać zaprezentowane na fotografiach projekty realizowane dzięki środkom unijnym w swojej okolicy. Dzięki umieszczonym obok nim zwięzłym opisom można dowiedzieć się jakie korzyści niosą nowe oraz zmodernizowane obiekty.

Wszystkie informacje o wystawie dostępne są na dedykowanej stronie internetowej: www.przemiana.fundusze.malopolska.pl. Można tam znaleźć również elektroniczną wersje katalogu wystawy, w którym zaprezentowane zostały wszystkie projekty.

Podczas zwiedzania wystawy na brzeskim rynku można wyruszyć w wirtualną podróż o wystawie – by ułatwić dotarcie do informacji na tablicach zamieszone zostały tzw. QR kody, odsyłającymi do mobilnej wersji strony. Dla urządzeń mobilnych przygotowana została bowiem mobilna strona www.m.przemiana.fundusze.malopolska.pl.

Każdy powiat w Małopolsce pochwalić się może dużą operatywnością w pozyskiwaniu środków europejskich. W zależności od potrzeb samorządy inwestują w turystykę, edukację, sport czy zdrowie. Powiat brzeski realizuje kilkadziesiąt różnorodnych projektów w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO), projekty w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Na wystawie obejrzeć i poczytać można o Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, uznanym za jedno z najlepszych przedsięwzięć zrealizowanych w Małopolsce w 2011 roku, o nowoczesnym przedszkolu w Gnojniku oraz o Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

Projekt dotyczący budowy Regionalnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego otrzymał dofinansowanie w ramach MRPO na kwotę prawie 9 mln zł, natomiast przedsięwzięcie w zakresie rewitalizacji rynku na ponad 3,5 mln zł.

Te i wiele innych przykładów ciekawych i użytecznych dla Małopolan projektów obejrzeć można na wystawie, do której odwiedzenia zachęcamy do 22. lipca w Brzesku, a następnie od 24. lipca w Dąbrowie Tarnowskiej.

fundusze.malopolska.pl

Foto-Olczak