Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolska w zdrowej atmosferze – co zrobić by poprawić jakość powietrza

Małopolska w zdrowej atmosferze – co zrobić by poprawić jakość powietrza

W trosce o zdrowie Małopolan wicemarszałek Tomasz Urynowicz wystosował apel z informacjami, o tym, jakie kotły powinny znajdować się w naszych gospodarstwach domowych, jakie powinny spełniać normy oraz w jaki sposób można pozyskać dofinansowanie na wymianę nieekologicznego pieca. A wszystko po to, by podnieść świadomość mieszkańców, a co za tym idzie poprawić jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.

– To niezbędne informacje, które powinien znać każdy mieszkaniec Małopolski. Musimy dbać o jakość powietrza w naszym regionie. To w końcu nasza wspólna sprawa. Chcemy zaapelować do mieszkańców, aby razem z nami włączyli się walkę o czyste powietrze. – podkreśla wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Smog to śmiertelny problem, który bez względu na płeć, wiek czy status społeczny dotyka każdego Małopolanina. Co roku, tylko w naszym regionie z tego powodu przedwcześnie umiera ponad 4 tysiące osób, w skali kraju liczba ta wynosi aż 46 tysięcy ludzi. Pierwszym krokiem do poprawy jakości powietrza jest więc wymiana starych pieców węglowych na nowoczesne i ekologiczne źródła opalania, przepisy regulujące wymianę starych pieców określa obowiązująca od 1 lipca 2017 roku uchwała antysmogowa.

W załączniku znajduje się cała treść listu wicemarszałka Tomasza Urynowicza <==

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej powietrze.malopolska.pl/dofinansowanie <== , na której znajdują się szczegółowe informacje.

malopolskie.pl