Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolska wśród 10 najbardziej perspektywicznych regionów Europy!

Małopolska wśród 10 najbardziej perspektywicznych regionów Europy!

MIPIM to największa impreza w branży nieruchomości w Europie, odbywająca się co roku we Francuskim Cannes, szerzej znanym z odbywającego się tam festiwalu filmowego. Od 1990 roku na początku marca do miasteczka nad morzem śródziemnym ściąga ponad 24 tysiące osób reprezentujących wszystkie branże związane z rynkiem inwestycji w nieruchomości.  Jest to doskonała okazja by zaprezentować potencjał miast i regionów, nowe plany i projekty infrastrukturalne, spotykać się z przedstawicielami firm inwestycyjnych, globalnymi agencjami nieruchomości, deweloperami, instytucjami finansowymi i wieloma innymi wpływowymi osobami z branży nieruchomości. Przedstawiane projekty obejmują wszystkie sfery życia: mieszkaniowe, logistyczne i przemysłowe, turystyczne, handlowe, sportowe i te z zakresu ochrony zdrowia.

fDi Magazine

MIPIM to okazja do wielu wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest gala fDi Magazine, podczas której honorowane są miasta i regiony europejskie pod kątem atutów inwestycyjnych. Po raz kolejny Małopolska znalazła uznanie autorów klasyfikacji pod nazwą „European Cities and Regions of the Future 2018/19” i znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich europejskich regionów średniej wielkości (ilość mieszkańców 1-4 miliony) w kategorii „FDI Strategy”, czyli za strategię przyciągania zagranicznych inwestycji.

Nagrodę w tej prestiżowej kategorii odebrał V-ce Prezes MARR S.A pan Tomasz Latocha.

Przed Małopolską sklasyfikowano stołeczny region Kopenhagi, region Manchesteru, holenderską Brabancję, serbską Wojwodinę i belgijską Walonię. Na dalszych miejscach umieszczono Kraj Basków (Hiszpania), Województwo Lubelskie, Wyspy Kanaryjskie i holenderski region Noord.

Trzeba zaznaczyć, że ocena dotyczy regionów z wielu krajów, także spoza Unii Europejskiej, wliczając w to np. Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Gruzję, niektóre kraje bałkańskie. W sumie analizowanych jest ok. 300 regionów biorących udział w rankingu. Miejsce w ramach pierwszej dziesiątki klasyfikowane jest jako „zwycięzca” w tej wymagającej konkurencji. 

Ranking realizowany jest przez fDi Intelligence, oddział „The Financial Times” wyspecjalizowany w analizach globalnego rynku inwestycji.

brzesko.info.pl