Nie przegap
Strona główna » Sport » MAŁOPOLSKIE MEDALE BIEGACZY PSP 2 BRZESKO

MAŁOPOLSKIE MEDALE BIEGACZY PSP 2 BRZESKO

Po raz kolejny lekkoatletom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku udało się wywalczyć medale w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych w Nowym Targu. Dwa brązowe krążki to zdobycz młodych zawodników, którzy w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) startowali na nowotarskim Lotnisku Miejskim na dystansach 800 m dziewcząt oraz 1000 m chłopców.

Piaty rok z rzędu nie schodzą z podium małopolskich zawodów uczniowie z brzeskiej „dwójki”, zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych bądź też drużynowych. Tym razem występując pod opieką Urszuli Kural (zawody wojewódzkie), Renaty Rożkowicz (zawody gminne i powiatowe) oraz Szczepana Smolenia „brązowe” drużyny biegły w składach: Kinga Dorosz, Klara Filipowska, Amelia Kural, Aleksandra Pabian i Ewa Wawryka (rocznik 2005-2006) oraz Piotr Dumieński, Filip Babicz, Kajetan Filipowski, Franciszek Oleszczuk i Brunon Turlej (rocznik 2007-2008).

Aby dostąpić zaszczytu udziału w tym szkolnym, lekkoatletycznym święcie, uczniowie z PSP 2 Brzesko najpierw uczestniczyli w mistrzostwach gminy, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Zawody na szczeblu powiatowym odbyły się w Czchowie. Na stadionie miejscowego Piasta sportowcy z „dwójki” wywalczyli cztery medale. Złote przypadły w udziale dla drużyny chłopców z rocznika 2007-2008 oraz ekipie dziewcząt z rocznika 2005-2006. Ze srebrnych medali cieszyły się dziewczęta z rocznika 2007-2008 i chłopcy z rocznika 2005-2006.

Marcin Gromadzki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast