Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolskie Remizy: będzie remont remizy OSP Zaborów

Małopolskie Remizy: będzie remont remizy OSP Zaborów

Prace remontowo-budowlane w remizach OSP oraz zagospodarowanie terenu wokół nich – to na te działania gminy i jednostki OSP z Małopolski otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2018. W sumie na remonty 83 strażnic samorząd województwa przeznaczył w tym roku ze swojego budżetu niemal 3 mln zł. Środki z programu „Małopolskie remizy” trafią w tym roku również do Gminy Szczurowa. Na remont remizy OSP Zaborów przyznano dotację w wysokości 26 539 zł.

– Codzienna praca strażaków z jednostek OSP jest bezcenna. Dlatego już od kilku lat dokładamy wszelkich starań, aby mogli pełnić swoją służbę w jak najlepszych warunkach, a uczestnicząc w akcjach ratunkowych mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i samochody – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.

O przyznaniu dotacji zdecydowali radni województwa małopolskiego na kwietniowej sesji SWM.

Województwo Małopolskie organizuje konkurs Małopolskie Remizy od 2009 roku. W tym czasie udało się wyremontować 742 remizy strażackie z całego województwa małopolskiego. Podczas dotychczasowych 10 edycji konkursu przeznaczono na niego blisko 29 mln zł.

Dzięki temu w większości przypadków zdecydowanie poprawiły się warunki pracy strażaków-ochotników z Małopolski, a same budynki remiz nie tylko zyskały nowy wygląd, ale nierzadko stały się wizytówką swoich miejscowości. Remonty pozwoliły też lepiej zabezpieczyć sprzęt strażacki znajdujący się w remizach.

Za otrzymane z konkursu pieniądze mogą zostać sfinansowane zakupy materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane w remontach, prace remontowo-budowlane oraz zagospodarowanie terenu wokół remiz, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

 

Małopolskie Remizy – lista gmin z przyznanymi dotacjami (PDF) <==

==
Autor: Biuro Prasowe UMWM