Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Marsz „Obudź się Polsko”

Marsz „Obudź się Polsko”

Kilkadziesiąt tysięcy osób w sobotę 29 września przyjechało do Warszawy, by wziąć udział w antyrządowym marszu „Obudź się Polsko” walcząc o sprawiedliwe potraktowanie TV Trwam w procesie koncesyjnym oraz o wycofanie się rządu z podniesienia wieku emerytalnego.

Stolica Polski sobotniego dnia zamieniła się w morze biało-czerwonych flag, podkreślając w ten sposób wyjątkową atmosferę, która nam towarzyszyła.

Manifestację poprzedziła msza św. na placu Trzech Krzyży, który wypełniony był po brzegi. Prezes Jarosław Kaczyński podczas przemówienia na Placu Zamkowym powiedział „Polska się przebudziła i coraz więcej Polaków będzie się budziło; przebrała się miarka, przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce. My Polacy, polscy patrioci mówimy: nie tym, którzy odmawiają nam praw….Nie chcemy fikcji, chcemy demokracji. Chcemy prawa do prawdy, dlatego chcemy TV Trwam. Dziś w naszej ojczyźnie jedni mają prawa, a inni maja obowiązki.”

W marszu nie zabrakło również parlamentarzystów z okręgu tarnowskiego oraz członków i sympatyków PiS z Komitetów Terenowych – w tym z Brzeska.

edwardczesak.pl

Foto-Olczak

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast