Strona główna » Wiadomości » Mecenat Małopolski, czyli 91 sposobów na nudę

Mecenat Małopolski, czyli 91 sposobów na nudę

Koncerty, przedstawienia, turnieje taneczne, wystawy i warsztaty – te i wiele innych wydarzeń dostało dotacje w ramach „wakacyjnego” naboru do Mecenatu Małopolski. W sumie wsparcie na łączną sumę ponad 960 tys. zł otrzymało 91 projektów. Efekt? W te wakacje w Małopolsce nie będzie można się nudzić!

Środki z tego programu trafiły również do trzech organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Brzeskiego. Łącznie to kwota – 18 000 zł.

Lista projektów z dofinansowaniem

  1. „Dom Rękodzieła – bliski kulturze ludowej” Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Porębie Spytkowskiej – 7 000 zł.
  2. By pamiętać i promować folklor Stowarzyszenie Folklorystyczne Łoniowiacy – 4 000
  3. Turyści w hołdzie Niepodległej Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna” – 7 000

– Z roku na rok nabór do Mecenatu Małopolski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ostatniej, letniej edycji zgłoszono 154 inicjatywy. Jeszcze lepiej było zimą, kiedy to wybieraliśmy spośród pół tysiąca ofert! Dla mnie to najlepszy dowód na to, jak kreatywni i pomysłowi są nasi mieszkańcy. I jak wiele się dzieje w naszym regionie – podkreśla Leszek Zegzda, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za sprawy kultury.

Muzyka elektroniczna i emocje zaklęte w drewnie
W „wakacyjnym” naborze do Mecenatu Małopolski wybrano 91 projektów. Wśród nich znalazła się m.in. tegoroczna edycja Unsound Festival, w czasie której z nowoczesnymi formami muzycznymi i visual artem będzie można zapoznać się w najciekawszych miejscach regionu. Będzie więc okazja odwiedzić m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce, Małopolski Ogród Sztuki czy Teatr im. Juliusza Słowackiego, które na czas wydarzenia zmienią się… nie do poznania.

Wśród inicjatyw, które otrzymały dotację, znalazł się także pomysł wydania specjalnego albumu promującego małopolskie kapliczki. Będą wśród nich także te, które zostały odnowione dzięki środkom województwa małopolskiego. Piękno drewnianych figur czy przydrożnych „kościółków” będzie można podziwiać także na wystawie plenerowej, która odwiedzi m.in. Nowy Sącz, Tarnów, Kraków, Wygiełzów, Zubrzycę Górną, Zakopane, Olkusz czy Miechów.

Listę wszystkich 91 projektów można znaleźć tutaj <==

O wsparcie z „Mecenatu Małopolski” mogły się starać projekty, które wzmacniają tożsamość regionalną, prezentują dzieła sztuki i niezależne inicjatywy artystyczne oraz promują kulturę i tradycję mniejszości narodowych oraz grup etnicznych. Na dofinansowanie mogły także liczyć digitalizacje dóbr kultury czy inicjatywy kreujące postawy obywatelskie i wzmacniające integrację międzypokoleniową.

malopolska.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl