Nie przegap
Strona główna » Sport » Medale brzeskich kręglarzy!

Medale brzeskich kręglarzy!

Brzescy sportowcy godnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów młodszych w kręglach klasycznych. Z rozgrywanych w dniach 6-8 kwietnia w Tucholi zawodów nasza reprezentacja wróciła z dwoma złotymi i aż trzema brązowymi medalami. W klasyfikacji klubowej reprezentanci brzeskiego BOSiR-u zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W zdobycie wszystkich krążków wkład miał Jakub Kuryło. W konkurencji indywidualnej zdobył najniższy stopień podium. Pomimo, że zdobyty medal cieszy sam zainteresowany po zakończeniu rywalizacji nie był zachwycony. Niedosyt był duży, po rundzie eliminacyjnej znajdował się na szczycie stawki z bardzo dużym apetytem na pierwsze miejsce. Finał trzymał w napięciu do ostatniej chwili a naszemu zawodnikowi do sięgnięcia po złoto zabrakło jedynie ośmiu kręgli!

Jednak to jedno niewielkie niepowodzenie Kuba odbił sobie w innych kategoriach. Wspólnie z Łukaszem Łazowskim nie mieli sobie równych w konkurencji par i bez żadnych problemów zdobyli złoto. Kolejny złoty medal Kuba zdobył w sprintach.

Jakub wywalczył jeszcze dwa brązowe medale. Wspólnie z Natalią Cebulą zajęli trzecie miejsce w rywalizacji mikstów.Do pierwszego miejsca zabrakło jedynie 14 punktów. W tej samej konkurencji 5. miejsce zajęli Karolina Gurgul i Łukasz Łazowski, którzy stracili do swoich kolegów sześć kręgli. Brązowy medal wywalczyła także męska drużyna, w której obok Jakuba i Łukasza występowali również Maciej Hamielec i Bartosz Pośladek.

brzesko.info.pl