Strona główna » Kultura » Międzynarodowa Noc Muzeów 2012 – Zamek w Dębnie

Międzynarodowa Noc Muzeów 2012 – Zamek w Dębnie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na Międzynarodową Noc Muzeów 18 maja 2012 roku (piątek). Imprezy w ramach wydarzenia odbywać się będą w Ratuszu, Muzeum Etnograficznym, Gmachu Głównym, BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie oraz w Zamku w Dębnie.
WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY BEZPŁATNY.

Nocne zwiedzanie zamku w Dębnie w godzinach 18.00 – 23.00. Przez cały czas trwania Nocy Muzealne, w sieni na parterze będzie trwała prezentacja materiałów archiwalnych w formie multimedialnej (historia muzeum i jego działalność kulturalno – edukacyjna, znamienici goście, muzeum od „kuchni”, krótkie filmy realizowane prze telewizję….)

18.00 – Majowy Wieczór z Piosenką – koncert w wykonaniu uczestników zajęć wokalno – aktorskich prowadzonych w MOK w Brzesku.

19.00 – 22.00 – niecodzienne zwiedzanie zamku w grupach 25-osobowych z przewodnikiem (w świetle świec pojawi się Duch pięknej Tarłówny, w buduarze inna tajemnicza Dama zwróci uwagę przechodzących swoim wykwintnym rokokowym ubiorem i uczesaniem, w Sali Rycerskiej po sarmacku powita wszystkich Mikołaj Tarło, Kaplica zamkowa będzie miejscem krótkiej refleksji i rachunku sumienia – np. leżenie krzyżem na zimnej posadzce, w Piwnicach Zamkowych będzie można napotkać moce nieczyste zjawiające się pod postacią Kata i Wiedźmy.)
Wzgórze zamkowe będzie areną dla historycznych scen i interaktywnych spotkań z publicznością (konni rycerze).
Pracownicy muzeum oraz wolontariusze będą w strojach historycznych.
Dla wszystkich uczestników Nocy Muzealnej przewidziany jest catering przygotowany przez organizatorów.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie