Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Mikołaj dla Ukrainy”

„Mikołaj dla Ukrainy”

DSC_4019_800x531To hasło tegorocznej akcji zorganizowanej w dniach 17-24 października przez Szkolne Koło Caritas, działające w Zespole Szkół w Borzęcinie. Przez siedem dni wolontariusze zbierali słodycze, artykuły spożywcze oraz przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. Obchodzony 21 października Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień był doskonałą okazją do zorganizowania kiermaszu ciast w celu pozyskania funduszy na ten szczytny cel Zbiórka miała miejsce nie tylko na terenie szkoły, ale także miejscowości Borzęcin. Na prośbę SKC licznie odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół oraz właściciele firm i sklepów. Za pieniądze otrzymane od sponsorów oraz ze sprzedaży ciast zakupiono artykuły potrzebne do wykonania 35 paczek mikołajowych.

Prezenty przekazano 25 października, ks. Andrzejowi Rogożowi, wikariuszowi parafii Strzałkowice w powiecie samborskim (województwo lwowskie). W skład parafii wchodzą wioski: Strzałkowice i Dąbrówka oraz Miasto Stary Sambor. Do mieszkańców tych ukraińskich miejscowości trafiły paczki z Borzęcina.

Serdecznie dziękujemy członkom SKC za zaangażowanie w akcję. Szczególne słowa wdzięczności za dar serca kierujemy w stronę sponsorów. Akcję wsparły firmy: TRANS-TED Tadeusz Klisiewicz, SWORJAN – Jan Sworniowski, STAMINA-LAND – Tomasz Wajda, oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Euro – BAJT Agnieszka Rogóż, Sklep MIX – Lucyna i Józef Kijak.

 —

Organizatorzy akcji:

Halina Pudełko, Joanna Bodzioch, ks. Rafał Zielonka

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast