Nie przegap
Strona główna » Sport » Mistrzostwa Świata w Doha – Wojtek Wojdak ze srebrem!

Mistrzostwa Świata w Doha – Wojtek Wojdak ze srebrem!

Po weekendowej rywalizacji w Hongkongu najlepsi pływacy świata szybko przenieśli się do Kataru. Pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Dausze był bardzo udany dla biało-czerwonych. Na podium stawali bowiem wszyscy nasi reprezentanci: Wojciech Wojdak, Radosław Kawęcki i Filip Zaborowski.

Czwartkowy pojedynek Wojtek Wojdak – Gabriele Detti w konkurencji 400m stylem dowolnym rozstrzygnął na swoją korzyść Włoch, choć niewiele brakowało, aby to Polak w końcu cieszył się z wygranej. Wojdak zaczął wyścig mocno i w połowie dystansu wyszedł nawet na prowadzenie, jednak na ostatnich pięćdziesięciu metrach Detti znów udowodnił, że jest „mistrzem końcówki”, finiszując zdecydowanie najszybciej ze wszystkich pływaków (3:42.57). Polak stracił do niego 0,41 sekundy, notując rezultat 3:42.98. Polscy kibice mieli jednak dzisiaj podwójne powody do zadowolenia, gdyż na podium stanęło dwóch naszych reprezentantów, a brązowy medal za trzecie miejsce odebrał Filip Zaborowski (3:44.75).

WYNIKI
DAUSZE, PUCHAR ŚWIATA (basen 25-metrowy)
400 m dow.:
1. GABRIELE DETTI (Włochy) 3:42.57;
2. Wojciech Wojdak 3:42.98;
3. Filip Zaborowski (obaj Polska) 3:44.75; 

Nieco mniej szczęścia mieli Polacy w trakcie piątkowych zmagań na dystansie 15000 metrów stylem dowolnym. Żadnemu z nich nie udało się stanąć w Doha na podium, choć obaj poprawili swoje osiągnięcia w stosunku do niedzielnego występu w Victoria Park Swimming Pool. Stawce przez większą część wyścigu przewodzili Gergely Gyurta i Gabriele Detti, płynąc bark w bark niemal w identycznym tempie, a za nimi na trzeciej lokacie do mety zmierzał Wojciech Wojdak. W drugiej połowie dystansu mocno zaczął przyspieszać jednak Maksym Shemberev i na trzysta metrów przed metą minął zarówno Polaka jak i Włocha i niewiele zabrakło, by to on cieszył się z triumfu w dzisiejszych zmaganiach. Prowadzenie utrzymał jednak Węgier, który finiszował z czasem 14:41.84. Wojdak ukończył rywalizację na czwartym miejscu, przepływając tym razem dystans sporo poniżej piętnastu minut (14:48.91), a pozycję niżej uplasował się Filip Zaborowski (15:06.80).

IB / megatiming.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*