Nie przegap
Strona główna » Kultura » Młodzi muzycy z Porąbki Uszewskiej w Centrum Sztuki Mościce / zdjęcia / video

Młodzi muzycy z Porąbki Uszewskiej w Centrum Sztuki Mościce / zdjęcia / video

W czwartek 30 maja 2019 r. godz. 19.00 w na scenie tarnowskiego Centrum Sztuki Mościce zagrała Młodzieżowa Orkiestra Sounds BigBand z Porąbki Uszewskiej. Orkiestra zagrała w powiększonym 50-osobowym składzie jako Wielka Orkiestra Symfoniczna z udziałem wokalistek: Kingi Gurgul, Izabeli Sachy, Agnieszki Myrlak, Wiktorii Styrny oraz Aleksandry Blanik pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego. Bilety na koncert rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a blisko 600 osobowa sala wypełniła się praktycznie do ostatniego miejsca.

Była to już piąta edycja Koncertu Muzyki Filmowej w wykonaniu młodych muzyków. Podczas koncertu publiczność mogła usłyszeć m.in. muzykę z takich kinowych hitów jak: Król Lew, Incepcja, Gwiezdne Wojny, Gladiator, Skyfall, Frozen, Avatar, Rocky, Lista Schindlera, Piraci z Karaibów i inne przeboje. 

Kolejny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds BigBand odbędzie się w ramach XIV Dni Radłowa 29 czerwca 2019 r. na rynku w Radłowie.

Młodzieżowa Orkiestra Crushed Sounds BigBand powstała w 2015 r. w Porąbce Uszewskiej, składa się z 35 uczniów i absolwentów szkół muzycznych – pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, a jej założycielem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. Zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds BigBand 30 kwietnia 2016 roku wykonując Koncert Muzyki Filmowej w Porąbce Uszewskiej, a od października 2017 roku działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni.

Orkiestra prezentuje swoje umiejętności poprzez różne inicjatywy artystyczne: koncerty muzyki filmowej (Porąbka Uszewska, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Muzeum Zamek w Dębnie), koncerty kolęd (Brzesko, Tarnów, Dębno, Porąbka Uszewska), występy gościnne (m.in. w Urzędzie Wojewódzkim filia w Tarnowie, Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach) jak i występy charytatywne. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki – oprócz utworów muzyki filmowej, które stanowią jej podstawowy aspekt artystycznej działalności, wykonuje także utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej.

Ciekawostka

Stowarzyszenie Muzykalni z Porąbki Uszewskiej pozyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł. Stowarzyszenie będzie realizowało projekt „Polska muzyka na paryskich scenach! – promocja Polskiej Kultury Muzycznej we Francji”. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds BigBand będą mogli zagrać 16 sierpnia 2019 r. w Paryżu!


IB / CSM Tarnów

Fot. Maciej Mazur

Video

Zdjęcia