Nie przegap
Strona główna » Religia » Młodzi z dekanatu szczepanowskiego na Synaju

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego na Synaju

Synaj - spotkanie młodych w Nowym Sączu

Synaj – spotkanie młodych w Nowym Sączu

Duszpasterstwo młodzieży diecezji tarnowskiej zaprasza na 14. spotkanie młodych Synaj! W programie: integracja, konferencja, adoracja z możliwością spowiedzi, posiłek, Msza Święta. Spotkanie odbędzie się 5 października 2019 roku w Nowym Sączu.

14. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – Synaj – stanowią zaproszenie i duchowe przygotowanie do Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zwanej popularnie spotkaniem Taizé. Spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu, a rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 14:00 na hali widowiskowo-sportowej MOSiR, z której uczestnicy przejdą na nabożeństwo i Eucharystię do kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej.

W Nowym Sączu nie zabraknie również młodzieży z dekanatu szczepanowskiego. Będzie obecna również redakcja Informatora Brzeskiego – poprowadzimy transmisję ze spotkania. 

Synaj – to góra w Egipcie. Jednak od stycznia 2015 roku tę nazwę nosi cała diecezja tarnowska. To znak rozpoznawczy diecezji w informacyjnym systemie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Nazwa „Synaj” odnosi się oczywiście do świętej góry Starego Testamentu, na której Izraelici wędrujący do ziemi obiecanej otrzymali Dekalog i zawarli przymierze z Bogiem. Górzysty teren diecezji tarnowskiej symbolicznie został powiązany przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży z biblijnym Synajem.

IB / TGN / diecezja.tarnowska.pl

 

PLAKAT