Nie przegap
Strona główna » Sport » Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Woli Przemykowskiej – Zamłynia zwycięzcą V turnieju piłki halowej

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Woli Przemykowskiej – Zamłynia zwycięzcą V turnieju piłki halowej

13 stycznia 2019 roku odbył się V turniej piłki halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „O Puchar Wójta Gminy Szczurowa”. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt gminy – pan Zbigniew Moskal, ciepłymi słowami witając wszystkich piłkarzy, rodziców i kibiców oraz życząc jak najlepszych wyników wszystkim zawodnikom.
Sędzia główny zawodów- pan Mariusz Potok wraz z panem Łukaszem Węglarzem przedstawili regulamin i zasady gry.
 
Młodzieżowe drużyny do zmagań sportowych przystąpiły w dwóch grupach:
 
Grupa I
MDP Rylowa                                   
MDP Strzelce Wielkie                     
MDP Górka                                     
MDP Niedzieliska                                                                                 
 
Grupa II
MDP Wola Przemykowska- Zamłynie
MDP Dołęga
MDP Kwików
MDP Strzelce Małe
MDP Wrzępia 
 
Stojące na bardzo wysokim poziomie rozgrywki grupowe wyłoniły drużyny, które trafiły do fazy półfinałowej: MDP Strzelce Wielkie, MDP Rylowa, MDP Wola Przemykowska- Zamłynie, MDP Strzelce Małe.
W walce o finał Strzelce Wielkie pokonały Strzelce Małe 2-1, a w drugiej parze w grze o pierwsze miejsce decydowały rzuty karne, gdzie Rylowa uległa Woli Przemykowskiej- Zamłyniu po serii rzutów karnych 2-3.
Kolejny etap zawodów to bardzo emocjonująca gra o czołowe miejsca w turnieju. W spotkaniu o trzecie miejsce MDP Rylowa pokonała MDP Strzelce Małe 4-0. W finale, po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, MDP Wola Przemykowska- Zamłynie pokonała MDP Strzelce Wielkie 1-0.
Pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody wręczył wójt gminy- pan Zbigniew Moskal. Gratulując i dziękując zawodnikom za udział w rozgrywkach podkreślił, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa aktywność fizyczna. Wójt zaznaczył również, że sport jest dobrem społecznym i dzięki wszystkim swym formom aktywności sprzyja tworzeniu związków społecznych, dobremu samopoczuciu psychicznemu i poprawie sprawności fizycznej.
Słowa podziękowania skierował również do rodziców młodych sportowców, opiekunów i wszystkich kibiców, którzy wspaniale dopingowali zmagania sportowe.
Tegoroczne rozgrywki przyniosły wiele sportowych doznań i nieoczekiwanych rezultatów. Wartym podkreślenia jest udział dziewcząt w zespole MDP Górka oraz sportowy charakter drużyny MDP Kwików, która skradła wszystkie serca kibiców. Należy podkreślić, że średnia wieku zawodników Kwikowa wynosiła 12 lat.
Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczurowej składa serdeczne podziękowania Gminie Szczurowa za ufundowanie pucharów i nagród dla zawodników.
 
ug
 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*