Nie przegap
Strona główna » Sport » Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Młodzieżowy Turniej Strzelecki

13 listopada z okazji 20 rocznicy powstania Koła Ligi Obrony Kraju przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku rozegrany został Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki, w którym wzięły udział 5-osobowe drużyny ze szkół średnich Powiatu Brzeskiego.

Organizatorami turnieju byli Komenda Powiatowa Policji w Brzesku oraz Koło Liga Obrony Kraju. Patronat nad imprezą sprawował między innymi Starosta Brzeski.

Młodzi adepci sportu strzeleckiego zostali pouczeni w zakresie posługiwania się bronią palną jak i o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu ze strzelnicy. Zorganizowana została ciekawa prezentacja broni palnej oraz elementów wyposażenia (kamizelek, kasków, tarcz, pałek) używanego przez Policję.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentowana przez liczną grupę Strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Kolejne lokaty, po zaciętej walce zajęli: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół w Szczurowej.

Dużą niespodziankę sprawiła zawodniczka mająca po raz pierwszy kontakt z bronią. Magdalena Modrzewska trafiła aż 3×10, zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nią uplasowali się Bartosz Kobyłecki i Kamil Skoczek. Nagrody zwycięzcom wręczył Wicestarosta Brzeski Ryszard Ożóg.
Trzy najlepsze drużyny mogły spróbować strzałów z broni palnej 9mm używanej w formacjach mundurowych w Polsce i na świecie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do uprawiania sportu strzeleckiego. W tym celu zapraszamy na szkolenia oraz strzelania organizowane przez LOK Brzesko w formie cyklicznych zawodów.

Galeria zdjęć <==

powiatbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast