Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Moc atrakcji w Iwkowej / 1 maja 2019 r.

Moc atrakcji w Iwkowej / 1 maja 2019 r.

Już 1 maja 2019 r. w Iwkowej będzie miała miejsce Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce połączona z oficjalnym otwarciem wieży widokowej na Szpilówce. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji.

Z centrum Iwkowej do wieży widokowej wyruszą dwa rajdy: pieszy i rowerowy. Planowany jest również rajd z centrum miejscowości Lipnica Murowana pod wieżę. Każdy, kto w godzinach 10.00 – 16.00 odwiedzi Szpilówkę otrzyma paszport z atrakcjami turystycznymi gminy wraz z pamiątkową pieczęcią oraz drobny upominek (odbiór pamiątki w centrum Iwkowej). Pod wieżą harcerze zorganizują grę terenową.

Od godz. 12.00 do 17.00 na wieży będzie dostępny przewodnik, który przedstawi kilka ciekawostek  o regionie (Mateusz Grzegorzek, blog podróżniczy – www.mynaszlaku.pl).

Uroczyste otwarcie wieży będzie miało miejsce o godz. 14.00. Towarzyszyć mu będzie krótki występ Iwkowskiej Orkiestry Dętej. Całe wydarzenie będzie można śledzić również w samym centrum miejscowości na specjalnie przygotowanym telebimie. Po zakończeniu uroczystego otwarcia, impreza będzie kontynuowana w centrum Iwkowej, gdzie na scenie zaprezentują się zespoły regionalne, harcerze, kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi. Zakończeniem imprezy będzie zabawa taneczna.

Mieszkańcy i turyści będą mogli zapoznać się z ofertą stoisk m. in. Lasów Państwowych, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz lokalnych producentów. Dla dzieci przewidziano gry i animacje. Od godz. 11.00- 18.00 dla zwiedzających udostępniony będzie kościółek p.w. Nawiedzenia NMP wraz z przewodnikiem. Na parkingu przy scenie swój przystanek będzie miał Camper Małopolski.

Organizatorzy zapraszają do udziału w dodatkowych wydarzeniach: pokazie rzeźby w drewnie, który odbędzie się na Bacówce „Biały Jeleń” oraz zwiedzania hodowli królików rasowych (Iwkowa 651). Zarówno pod wieżą jak i na placu w centrum Iwkowej czynny będzie punkt informacyjny Urzędu Gminy w Iwkowej.

Serdecznie zapraszamy!

iwkowa.pl