Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Modernizacja lądowiska dla helikopterów – zdjęcia

Modernizacja lądowiska dla helikopterów – zdjęcia

Trwa modernizacja lądowiska dla helikopterów sanitarnych przy brzeskim szpitalu. Do tej pory mogło spełniać wymagane funkcje jedynie w dzień. Po przebudowie i wyposażeniu go w odpowiednie urządzenia helikoptery będą mogły lądować na nim również w nocy.

Realizacja projektu ma duże znaczenie nie tylko dla miasta Brzeska, lecz również dla całego regionu. Wkrótce każdy pacjent brzeskiego szpitala będzie mógł być przetransportowany do wybranego ośrodka specjalistycznego w Polsce maksymalnie szybko i bezpiecznie.

Bliskość międzynarodowej „4”, a także już niebawem autostrady, spowoduje, że szpital w Brzesku będzie musiał wziąć na siebie więcej obowiązków w przypadku zdarzeń drogowych. Lądowisko umożliwi szybki transport pacjentów do specjalistycznych klinik w Krakowie i na Śląsku po pierwszym rozpoznaniu ich stanu w Brzesku.

Po zakończeniu prac lądowisko zostanie zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jako lądowisko, które spełnia także warunki lądowania nocnego.

Aktualnie zabezpieczenie w zakresie transportu lotniczego zapewnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które posiada swoją bazę na lotnisku w Balicach. Zadania ratunkowe są wykonywane przez stanowiące obecnie trzon wyposażenia śmigłowce Eurocopter EC 135.

krakowski Eurocopter nosi oznaczenie Ratownik 6. Śmigłowce SP ZOZ LPR mają wyposażenie i obsadę podobną jak specjalistyczny ambulans reanimacyjny. Używane często jako pomoc dla obciążonych zespołów pogotowia ratunkowego lub w przypadkach wymagających natychmiastowego transportu rannego do specjalistycznego ośrodka. Zespół HEMS jest w stanie rozpocząć proces leczenia od momentu przylotu na miejsce zdarzenia a także szybko przetransportować chorego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w ramach tzw. Złotej Godziny.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*